Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20266 miejsce

49. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. "Ale to już było"

Za kilkanaście dni, 1 czerwca rozpocznie się 49. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2012. Tegoroczna impreza potrwa dwa dni i w dużym stopniu będzie miała charakter wspominkowo - jubileuszowy.

Szalone lata 60!

Logo 49. KFPP - Opole 2012. / Fot. materiały promocyjneTaki tytuł nosić będzie koncert inaugurujący tegoroczny festiwal piosenki w Opolu. Rozpocznie się on w piątek, 1.06. o godzinie 20.20, a poprowadzą go ojciec i syn, czyli Wojciech i Marcin Mannowie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbył się koncert "Co ty na to? Z radiem lato", w którym też można było posłuchać piosenek z lat z lat minionych. Podobnie będzie i tym razem. Przeboje Czerwono - Czarnych, Niebiesko - Czarnych, Czesława Niemena, Miry Kubasińskiej, Kasi Sobczyk, Skaldów przypomną: Kamil Bednarek, Ewa Farna, Kasia Kowalska, Michał Szpak, Mezo, Ania Rusowicz, Enej i Plan. I znów w opolskim amfiteatrze zabrzmią: "Płonąca stodoła", "Dwudziestolatki", "nie bądź taki szybki Bill", "wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Gdybyś kochał, hej" i inne niezapomniane (nie tylko dlatego, że przypominane na festiwalu niemal rokrocznie) przeboje.

Trójka, Kora i debiutanci

Drugi piątkowy koncert opolskiego festiwalu (jego początek zaplanowano na 21.30) także nie będzie prezentacją muzycznych nowości. Wręcz przeciwnie: przypomniane zostaną przeboje, które w różnych latach gościły na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, która w tym roku świętuje swoje 30. urodziny. Gospodarzami jubileuszowego koncertu będą: Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Wspomniane wyżej przeboje wykonają debiutujący na opolskiej imprezie wykonawcy: Agatha (czyli Agata Rozumek), Cuba de Zoo, Marta Król, Sinusoidal (czyli Michał Siwak i Adrianna Styrcz), Janek Samołyk, The Washing Machine, Joanna Kondrat i Piotr Jurkowski z zespołem Sam Wiesz Kto. Po debiutantach, którzy powalczą o nagrodę im. Anny Jantar na scenie opolskiego amfiteatru pojawi się Kora, której piosenka gościła w rankingu podczas pierwszego wydania Listy Przebojów Trójki. Będzie zatem kolejna okazja do przypomnienia sobie starych i znanych szlagierów.

Pierwszy dzień 49. KFPP w Opolu zakończy koncert "KULTowe przeboje" (czyli przeboje Kazika Staszewskiego i jego zespołu) w reżyserii Leszka Kumańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jull
  • jull
  • 20.05.2012 14:16

Dody nie będzie? Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.