Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24510 miejsce

49. Rajd Barbórka. "Pani Karowa" gościła kierowców rajdowych

W sobotę 3 grudnia w Warszawie, odbył się słynny Rajd Barbórka. Tradycyjnie najbardziej emocjonujące przejazdy samochodów rajdowych czekały na kibiców podczas odcinka specjalnego na ulicy Karowej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mateusz BudzianowskiPiękne samochody, zapach palonej gumy oraz efektowne przejazdy kierowców rajdowych po ciasnych zakrętach ulicy Karowej. Tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas 49. Rajdu Barbórka. Warszawa gościła kierowców sportów motorowych oraz zagorzałych kibiców, których nie brakowało. W tym roku organizatorzy sprawili dużą niespodziankę i do rywalizacji obok współczesnych samochodów, przystąpiły także pojazdy historyczne. Wśród samochodowych legend mogliśmy ujrzeć takie perełki motoryzacyjne jak: Alfa Romeo GTV 2000, Porsche 924, Mini Morris czy np. Fiat Abarth 131 Rally. Współczesne samochody reprezentowały m.in.: Mitsubishi Lancer Evo IX, Subaru Impreza STI, Ford Fiesta S2000 czy Peugeot 307 WRC.

Przeczytaj wywiad z legendą polskiego motosportu - Krzysztofem "Szayą" Szaykowskim

Rajdowe zmagania kierowców zaczęły się już od samego rana. O godzinie 7.30 zawodnicy stanęli do zmagań podczas pierwszego odcinka specjalnego, rozgrywanego na torze FSO. Kolejne odcinki specjalne odbywały się na służewieckim torze wyścigów konnych, autodromie Bemowo i wreszcie o godzinie 16 na najsłynniejszym odcinku specjalnym, czyli na ulicy Karowej. Możliwość startu na odcinku specjalnym na ulicy Karowej, jest dla zawodników rajdowych dużym wyróżnieniem. Sama ulica Karowa, nazwana została przez Krzysztofa "Szayę" Szaykowskiego - wieloletniego komentatora Rajdu Barbórka, "Panią Karową".

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.