Facebook Google+ Twitter

4 czerwca Wałęsa będzie w Polsce, a nie na zjeździe Libertasu w Paryżu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 17:51

Lech Wałęsa weźmie udział w uroczystościach 4 czerwca w Krakowie i w Gdańsku. Nie będzie zaś uczestniczył w zjeździe Libertasu w Paryżu.

Szef Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński powiedział, że trwa uzgadnianie szczegółów udziału byłego prezydenta w obchodach 20. rocznicy obalenia komunizmu w Polsce. Wałęsa weźmie udział w posiedzeniu szefów rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędą się tego dnia w południe w Krakowie. Następnie były prezydent uda się do Gdańska, aby uczestniczyć tam w konferencji zorganizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności. Prawdopodobnie wieczorem weźmie udział w koncercie w Gdańsku.
Piotr Gulczyński zaprzeczył jednocześnie, jakoby Lech Wałęsa miał tego dnia pojawić się na zjeździe Libertasu w Paryżu. Podkreślił, że były prezydent nigdy nie otrzymał zaproszenia na ten zjazd.

Na początku maja premier Donald Tusk zdecydował, że polityczna część obchodów 20. rocznicy obalenia komunizmu nie odbędzie się w Gdańsku. Spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w Krakowie, natomiast okolicznościowy koncert - w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.