Facebook Google+ Twitter

4 czerwca zablokują Kraków?

Wraz z oficjalnymi uroczystościami do Krakowa przenoszą się również protesty. 4 czerwca na ulice ma wyjść nawet kilka tysięcy ludzi, zaplanowanych jest sześć demonstracji. Większość chce wyrażać swoje niezadowolenie z rzeczywistości III RP.

 / Fot. PlakatNajwiększą demonstrację pod hasłem "Bez nas nie ma demokracji" zgłosili anarchiści. Wraz z lokatorami i związkowcami rozpoczną ją o godzinie 12 na placu Dworcowym.
- Chcemy pokazać, że obecna Polska ma niewiele wspólnego z ideałami pierwszej Solidarności - mówi Artur Maknowski z Federacji Anarchistycznej. - Wolność i demokracja są tylko dla bogatych - stanowczo dodaje.

Po 13 ulicami Basztową, Podwale, Frańciszkańską i Gertrudy dotrą pod Wawel. Tam wraz zagranicznymi gośćmi będzie świętował Donald Tusk.
- Premier przeniósł obchody do Krakowa by uciec przed protestami, jednak i tu będzie musiał natknąć się na niemiły dla siebie widok ludzi biednych czy niezadowolonych z 20 lat tzw. demokracji - opowiada Marcin Więcek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

W czwartek wraz z anarchistami pójdą też lokatorzy. Mieszkańcy Krakowa dzień wcześniej zaplanowali swoją pierwszą demonstrację. Od 19 pod hotelem Sheraton będą prowadzić pikietę.
- Przypomnimy o naszych problemach, wysokich czynszach czy eksmisjach i pokażemy, że nie godzimy się na wydawanie naszych pieniędzy na imprezy dla elit - mówi Jadwiga Zygło z Ligi Obrony Lokatorów. - Niech piją za swoje - dodaje z rozgoryczeniem.
W demonstracji mają też wziąć udział związkowcy z Sierpnia `80 oraz hutnicy z huty Mithall Stheel.

Na ten dzień swoje demonstracje zaplanowali również antyklerykałowie z Racji Polskiej Lewicy. Wiślane bulwary odwiedzą celnicy domagający się podwyżek. Natomiast na Rynku swoją akcję będą prowadzić ludzie zachęcający do głosowania z uśmiechem w wyborach 7 czerwca.

W związku z imprezami na Wawelu krakowian czekają utrudnienia komunikacyjne. Jak podaje Urząd Wojewódzki, zamknięte będą ulice Powiśle, Podzamcze, Bernardyńska. Również trasy dojazdowe do miejsca imprezy będą czasowo wyłączane z ruchu. Dotyczy to ulic Zwierzynieckiej, Kościuszki, Wielickiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czy kolega jest pewien nazwy Huty bo jestem przekonana, że chodzi o Mittal Steel a nie Mithall Stheel ... ale zawsze mogę się mylić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na śmierć zapomniałam! Na pociąg muszę się wybrać przynajmniej godzinę wcześniej... Ja do Gdańska a obchody do Krakowa : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przepowiedziane, przepowiedziane... link Dziękujemy, Tusku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.