Facebook Google+ Twitter

4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą

INNY ŚWIAT - pod tym hasłem odbywać się będzie w tym roku 4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zapraszamy wszystkich od 31 lipca do 8 sierpnia 2010 r., na spotkania z nowymi filmami, z twórcami, ze sztuką. Każde z nich wprowadza nas w inny świat.

Plakat 4. Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI 2010 / Fot. materiały prasoweINNY ŚWIAT zaczyna się zawsze wtedy, gdy w sali kinowej gaśnie światło i film całkowicie pochłania naszą uwagę i emocje.

Festiwal DWA BRZEGI jest kameralny w sensie liczby projekcji, co jednocześnie stanowi gwarancję, że każdy film zostaje precyzyjnie dobrany przez zespół programowy kierowany przez Grażynę Torbicką Dyrektor Artystyczną Festiwalu. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu n/Wisłą pojawią się filmy z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, San Sebastian, Sundance. Wiele z nich będzie pokazywanych premierowo, niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach.
Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami.

Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Budowane są klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, wieczorem Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami i z gwiazdami. Od 2009 roku projekcje festiwalowe odbywają się również w Puławach. Każdego dnia w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych może uczestniczyć ponad 8 tys. widzów.

Spotkania w Cafe Kocham Kino i Klubie Empik mają charakter bardzo bliskich, nieformalnych rozmów z twórcami różnych dziedzin sztuki, bo DWA BRZEGI to też alians, symbioza sztuki i widzów.Kadr z filmu "Sekret jej oczu" / Fot. materiały prasowe

Podczas uroczystego otwarcia w sobotę odbędzie się 31 lipca pokaz specjalny - polska premiera filmu nagrodzonego w tym roku Oscarem dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego - "Sekret jej oczu" (El secreto de sus ojos ), reż. Juan Jose Campanella.

W tym roku w Kazimierzu Dolnym pojawią również Wiadomości24.pl i przygotują dla Was relację z Festiwalu.

Więcej informacji o Festiwalu.
Źródło:
Materiały prasowe.

Czytaj również:
"Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym : artyści wystąpili dla powodzian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.