Facebook Google+ Twitter

4 lata prezydenta Kaczyńskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 08:58

Prezydencki minister Władysław Stasiak zalicza do osiągnięć Lecha Kaczyńskiego politykę historyczną, kwestie społeczne i jasne postawienie sprawy podmiotowości Polski w stosunkach międzynarodowych.

Cztery lata temu Lech Kaczyński objął prezydenturę. 23 grudnia 2005 roku złożył on przed Zgromadzeniem Narodowym uroczystą przysięgę. Za rok obdędą się kolejne wybory.

Szef Kancelarii Prezydenta ma nadzieję, że Lech Kaczyński będzie prezydentem także w następnej kadencji. "Liczę na to, że jeszcze niejednokrotnie będziemy podsumowywać kolejne lata, gdyby pan prezydent zechciał zadeklarować się co do kontynuacji" - powiedział minister Stasiak. Podkreślił, że na koncie Lecha Kaczyńskiego jest wiele osiągnięć, w tym między innymi bezpieczeństwo energetyczne, pamięć historyczna, spójność społeczna czy stan finansów publicznych.

Minister dodał, że Lech Kaczyński nie jest zmęczony prezydenturą . Podkreślił, że prezydent jest człowiekiem, który lubi mierzyć się z poważnymi i konkretnymi wyzwaniami.

Cztery lata temu Lech Kaczyński pokonał w II turze Donalda Tuska. Swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich potwierdzili do tej pory Tomasz Nałęcz, Jerzy Szmajdziński i Andrzej Olechowski.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak uważa, że Lech Kaczyński jest prezydentem aktywnym i konsekwentnym.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia wyliczał priorytety prezydenta. Wśród nich wymienił wzmocnienie NATO i rozszerzenie go na wschód, zrównoważony rozwój ekonomiczny i społeczny.

Szef prezydenckiej kancelarii mówił, że wizerunek Lecha Kaczyńskiego kreowany przez media, które - jak powiedział - "chcą zepchnąć go do narożnika" odbiega od rzeczywistości. Dodał, że prezydent umie zjednywać sobie sobie ludzi, o czym przekonała się ogromna większość z tych, którzy mieli okazję go poznać.

* * *

Metropolita Warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz uważa, że Lech Kaczyński podczas swojej prezydentury najlepiej zadbał o politykę historyczną. Dziś mijają cztery lata od objęcia przez Lecha Kaczyńskiego urzedu prezydenta. 23 grudnia 2005 roku złożył on przed Zgromadzeniem Narodowym uroczystą przysięgę.

Arcybiskup Nycz uważa, że powojenni bohaterowie walki o wolność zostali należycie docenieni dopiero przez Lecha Kaczyńskiego. "Uważam, że polityka historyczna była w Polsce w poprzednich okresach trochę zaniedbana" - powiedział metropolita warszawski. Podkreślił, że obecny prezydent przypomina i docenia tych, którzy poświęcali życie dla walki o wolną Polskę, a przy tym stara się zauważać wszystkich.

Arcybiskup Nycz przyznał zarazem, że Lechowi Kaczyńskiemu nie udało się uniknąć, podobnie jak jego poprzednikom, konfliktów i targów politycznych. Hierarcha uważa, że prezydent wraz z rządem powinni stworzyć katalog spraw i problemów, na rzecz których działaliby ponad podziałami politycznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.