Facebook Google+ Twitter

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem - Karnawał Zdrowia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-29 13:09

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem – 4 lutego br. – w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem – 4 lutego br. – w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja po raz trzeci przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia. Do wspólnego tańca pełnego życia oraz wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych zapraszają: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, partner strategiczny wydarzenia - ING Życie oraz partner artystyczny - Egurrola Dance Studio.

Karnawał Zdrowia!
„Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – w ten szczególny Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dajmy porwać się Karnawałowi Zdrowia i tanecznym krokiem pokażmy wspólnie jak bardzo kochamy życie!” – zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja.

„Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk –instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio. Ruch to pierwszy krok do zdrowia, kolejnym są badania profilaktyczne. Bądźcie razem z nami!” – zachęca Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio – partner artystyczny wydarzenia.

Po rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

Wszystkie Informacje dotyczące akcji oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem dostępne są na stronie wydarzenia Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/events/821215321272850/?ref=2.

Już wkrótce pojawi się tam specjalny film zapowiadający wydarzenie, w którym wystąpią Rafał Maserak i Stefano Terrazzino!

Dosyć gadania, czas na badania!
W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.
W specjalnym Mammobusie, wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi. Mammografia jest jedną z najbardziej powszechnych metod profilaktyki nowotworów piersi.
Dodatkowo, w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać:
• Morfologię krwi – badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości.
• Test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego.
• Badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry.
• Konsultacje z lekarzem dermatologiem

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:
• Konsultacje z lekarzem onkologiem
• Nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
• Konsultacje pod kątem badań genetycznych
• Pomiar cukru we krwi
• Badanie ciśnienia tętniczego

Do dbania o zdrowie zachęca ING Życie, które wspiera Stowarzyszenie Polskie Amazonki oraz inicjatywę Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.

„Angażujemy się w akcje, które w pozytywny i niestandardowy sposób promują profilaktykę nowotworową. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka. Nie mogło więc nas zabraknąć również podczas akcji „Karnawał Zdrowia”, która łączy energetyczny taniec z badaniami profilaktycznymi” – wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Poradnia z „Apetytem na życie”
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramkach akcji funkcjonuje poradnia , gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok.
Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, Kwota ta pozwala ufundować kolejne badania.

Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.