Facebook Google+ Twitter

4. miejsce Polaków w Planicy!

Podczas dzisiejszej "drużynówki" niedopokonania byli Słoweńcy. Podopieczni Gorana Janusa prowadzili od pierwszej serii. Najdłuższy skok w tym zespole należał do Jurija Tepesa (223,5 metra). Drugie miejsce zajęli Norwegowie.

Austria stanęła dzisiaj na najniższym stopniu podium.
Najdłuższy skok całego konkursu należał do Japończyka, Noriakiego Kasai. Ostatnia "drużynówka" w tym sezonie pozwoliła odrobić Norwegom do prowadzących w Pucharze Narodów Austriaków. Tracą oni już tylko 50 punktów.

Po tym konkursie można stwierdzić, iż Polska kadra skoczków narciarskich jest bardzo mocna. Genialny dzisiejszy skok Kamila Stocha na odległość 221,5 metra tylko to potwierdza. Nie zapominajmy również o wczorajszym zwycięstwie Piotr Żyły. Mamy młodą i jedną z lepszych na świecie drużynę pod wodzą Łukasz Kruczka.

W jutrzejszym, już ostatnim konkursie indywidualnym sezonu 2012/13, zobaczymy 30. najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej. Nasz kraj będą reprezentować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Dawid Kubacki. Początek konkursu już około godziny 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.