Facebook Google+ Twitter

4. rocznica katastrofy smoleńskiej: Obchody na Powązkach

Uroczystości z okazji 4. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach. Zebrani odmówili modlitwę w intencji ofiar. Własne obchody zorganizowała partia Jarosława Kaczyńskiego.

Na warszawskich Powązkach odbyły się oficjalne obchody w 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej / Fot. By Lukasz2 (Own work) [CC0], via Wikimedia CommonsJak podaje tvn24, w uroczystości przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy uczestniczyli członkowie rodzin. Wśród przedstawicieli władz znalazł się m.in premier Donald Tusk, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, a także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się od odegrania sygnału "Słuchajcie wszyscy". Następnie złożono kwiaty oraz odczytano nazwiska 96 ofiar. W godzinę katastrofy o godzinie 8:41 trębacz odegrał utwór "Cisza". Natomiast Marta Kaczyńska złożyła kwiaty na sarkofagach pary prezydenckiej w krypcie na Wawelu.

Uroczystości zorganizowano również na miejscu katastrofy. Dyplomaci z polskiej ambasady w Moskwie, na czele z Wojciechem Zajączkowskim Ambasadorem Polski w Rosji, członkami delegacji Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wraz z przedstawicielami lokalnych rosyjskich władz wzięli udział w uroczystościach na miejscu katastrofy- czytamy na stronie Polskiego Radia. Na zakończenie odprawiona zostanie msza święta na Polskim Cmentarzu Wojennym.

Uroczystości upamiętniające wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość odbywają się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Przewidywane są projekcje filmów o katastrofie m.in. "Prezydent" Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego oraz "Anatomia upadku cz. 2" w reżyserii Anity Gargas. O godzinie 12:00 odmówiona zostanie modlitwa "Anioł Pański". Około godziny 16:50 przed Pałacem Prezydenckim wystąpi Jarosław Kaczyński. O 19:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Po nabożeństwie odbędzie się Marsz Pamięci.

Więcej szczegółów dotyczących programu obchodów na oficjalnej stronie PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pani E.SZ jest wymownym przykładem do czego może prowadzić chorobliwa nienawiść.
Do zaplątania się we własne pokrętne sieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Specjalnie powielałem to co sama pani napisała, zmieniłem tylko główną postać. Ciesze się, że w końcu zauważyła pani jakie to głupoty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy pan się dobrze czuje ? Dziś jest rocznica katastrofy którą tak hucznie obchodzi PiS .Teraz rozumiem że kwiatek dla wszystkich ofiar to zbyt wiele . Trzeba dać swoim . [nawet nie , bo o pochowanych poza Warszawą prezes nie pamięta ]
Ile ofiar leży na Wojskowych Powązkach ?
W Szczecinie jest największy cmentarz w Europie , to dla uświadomienia jakie pan głupoty wypisuje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli nie na wszystkich. Jak pani może tak dzielić ludzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak , zapalam wszystkim którzy leżą obok moich Rodziców i na grobach których nikt nie odwiedza .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod tym wzgędem to każdy z nas dzieli. Pani zapala znicze na wszystkich grobach idąc na cmentarz? Nie. Tego typu posty są po prostu głupie, a pani to jeszcze powtarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że nie ma obowiązku . W dalszej części wpisu było : nawet na cmentarzu dzieli , tym razem ofiary tragedii .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież Kaczyński nie ma obowiązku składać wieńców na grobach wszystkich ofiar. Z czego tu robić sensacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś na Fb przeczytałam :
Jarosław Kaczyński na Powązkach złożył wieńce na grobach ofiar związanych z PiS -em . Pozostałym nawet jednej różyczki nie położył . Omijał te groby szerokim łukiem , napisała osoba będąca na grobach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław nie obchodzi rocznicy w Krakowie, bo miesiączki i rocznice w Warszawie są okazją do przypomnienia, że nie udało się rodzinie Kaczyńskich odziedziczyć Pałacu Prezydenckiego, chociaż Martusia pomieszkiwała tam przez 3 miesiące. Katastrofa wydaje się być jedynym już powodem istnienia PiSu. Poza miliardem w rozumie, "rekonkwistą" (!!!) i pudrowanym Hofmanem nie mają społeczeństwu nic do zaoferowania. A! jest jeszcze jeden powód: narzekać na rząd, przy którym działacze tej partii (również eks komuchy) żyją jak pączki w maśle, z Jarosławem na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.