Facebook Google+ Twitter

4. rocznica śmierci Jana Nowaka Jeziorańskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 19:39

Dziś mija czwarta rocznica śmierci Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na warszawskich Powązkach na grobie legendarnego kuriera z Warszawy spoczęły kwiaty i zapłonęły znicze.

W asyście żołnierzy kompanii honorowej hołd zmarłemu oddali minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wspominając postać Jana Nowaka Jeziorańskiego, Bogdan Klich podkreślił, że był to człowiek który chciał Polski dla porozumienia i dialogu. - Był umysłem otwartym i sercem otwartym. Przyciągał do siebie i nigdy nie odpychał - mówił Klich.

Jak przypomniał szef MON, Jan Nowak Jeziorański wszystkie swoje działania kierował na Polskę.
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz przypomina, że legendarny kurier był mądrym i przewidującym politykiem. Borusewicz zaznaczył, że Jeziorański doskonale wiedział, że przyjdzie czas na Polskę niepodległą, ale trzeba do niej dążyć małymi krokami i nie wystarczy tylko o to wołać.

Jan Nowak Jeziorański, właściwie Zdzisław Jeziorański urodził się w 1914 roku. W latach 1943-1945, jako kurier i emisariusz Naczelnego Wodza oraz dowódcy AK odbył pięć wypraw na trasie Warszawa - Londyn. a po wojnie pozostał na Zachodzie. Był redaktorem Polskiej Sekcji BBC, a następnie, dyrektorem Polskiej Sekcji Radia Wolna Europa.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.