Facebook Google+ Twitter

4 tysiące zł zysku z jednej moskiewskiej toalety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 09:16

W Moskwie brakuje 20 tysięcy publicznych toalet. Rosyjska gazeta „Izwiestia", która pisze o problemach z ubikacjami w rosyjskiej stolicy, informuje że zgodnie z obowiązującymi tam normami, w Moskwie powinno być 22 tysiące toalet.

Tymczasem w mieście funkcjonuje ich niespełna 2 tysiące. Do tego większość istniejących miejsc przybytku to przenośne plastikowe budki które powinno się wykorzystywać głównie w trakcie imprez masowych.
Gazeta zwraca uwagę na problemy z budową nowych sanitariatów. Ziemia w Moskwie jest niezwykle droga, a uzyskanie zezwoleń na postawienie toalety murowanej zajmuje 2 lata. Podobne trudności czekają na próbujacych stawiać ich plastikowe odpowiedniki.

Zdaniem gazety, toaletowy biznes może przynosić spore dochody. Czysty zysk z ustawienia jednego przybytku w dobrym miejscu wynosi bowiem 40 tysięcy rubli, czyli 4 tysiące złotych miesięcznie.

Władimir Moksunow, szef rosyjskiego Stowarzyszenia Właścicieli Toalet zwraca uwagę, że w latach 30. sprawą toalet w Moskwie osobiście interesował się ówczesny przywódca Związku Radzieckiego Józef Stalin. Po jego jednym telefonie do władz miejskich od razu zbudowano 60 toalet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.