Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12768 miejsce

4F a Polska Reprezentacja Paraolimpijska – wersja prawdziwa

Kilka dni temu portal wyborcza.pl opublikował felieton Pawła Smoleńskiego „Kosmiczny cennik dla paraolimpijczyków”.

 / Fot. Alexander Kachkaev, CC2.0W felietonie dziennikarz na podstawie własnej interpretacji radiowego wywiadu ocenił postępowanie firmy ubierającej naszą kadrę olimpijską jako skandaliczne. Potępił 4F, która ubrała zawodników igrzysk dla pieniędzy i rozgłosu medialnego, a zlekceważyła paraolimpijczyków, gdyż paraolimpiada nie jest medialna.

W internecie zawrzało. Na forach i portalach społecznościowych rozgorzała burzliwa dyskusja, wzywająca do bojkotu marki 4F. Ten wątpliwej jakości rozgłos bez wątpienia przyczyni się do nadszarpnięcia dobrego wizerunku polskiej firmy, która nie jest nic winna w tej sprawie, a dla polskiego sportu od kliku lat czyni wiele dobrego. Ale po kolei.

Przede wszystkim należy laikom, panu Pawłowi Smoleńskiemu także, wyjaśnić, że Polski Komitet Olimpijski, a Polski Komitet Paraolimpijski, to dwie zupełnie różne organizacje. Firma OTCF z Wieliczki, właściciel marki 4F, polski sport, nie tylko olimpijski, wspiera od dawna. W 2010 roku była sponsorem kolekcji olimpijskiej dla naszej kadry na igrzyska w Vancouver. W tym samym roku w strojach 4F startowała na paraolimpiadzie nasza kadra paraolimpijska. Przed Londynem sytuacja wyglądała inaczej. OTCF rozpoczął projektowanie kolekcji dla polskiej kadry dwa lata przed olimpiadą. Rozpoczął też rozmowy z
Polskim Komitetem Paraolimpijskim. W tym przypadku jednak na dostarczenie kolekcji odzieży musi być ogłoszony przez PKPar przetarg nieograniczony na zakup odzieży, za którą płaci Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Taki przetarg został ogłoszony dopiero 27 kwietnia 2012 roku z terminem złożenia ofert na 14 maja 2012 roku. Firma OTCF w takim przypadku, mając na uwadze dbałość o solidność wykonania kolekcji dla kadry, do przetargu w ogóle nie przystąpiła. W związku z przeciągającym się ogłoszeniem daty przetargu na stroje przez PKPar, firma OTCF już pod koniec 2011 roku poinformowała Komitet Paraolimpijski, że w zaistniałej sytuacji nie będzie w stanie stawać do przetargu na wykonanie kolekcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.