Facebook Google+ Twitter

4-minutowa ucieczka, 88 punktów karnych

W piątek na drodze 214 z Łeby do Lęborka, policjanci z lęborskiej drogówki ścigali uciekającego kierowcę peugota 206. Niebezpieczna ucieczka omal nie zakończyła się tragicznie. Kierowca był trzeźwy. Popełnił 26 wykroczeń drogowych w 4 minuty.

 / Fot. KPP Lębork18 czerwca policjanci lęborskiej drogówki, patrolujący nieoznakowanym radiowozem drogę 214, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę peugota 206 jadącego w stronę Lęborka. Mężczyzna prowadzący samochód nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i na polecenia zatrzymania.

Kierowca desperat miejscami przekraczał ponad 150 km/h, nie zważał na innych kierowców i kilkukrotnie wymuszał pierwszeństwo, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z prędkością ponad 140 km/h wjechał do Lęborka i nadal szarżował między innymi samochodami. Na ul. Kossaka, gdy ominął tarasujący mu drogę radiowóz, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w lewy, a potem w prawy krawężnik i zakończył swoją ucieczkę na trawniku przed budynkiem nr 82. Na koniec samochód desperata omal nie potrącił starszej kobiety przechodzącej przez jezdnię. Na szczęście kobieta przewróciła się tylko od "podmuchu" przejeżdżającego obok niej bezwładnie peugota.

38-letniego kierowcę, mieszkańca gm. Nowa Wieś Lęborska, zatrzymano. Był trzeźwy.  / Fot. KPP Lębork Przebadano go również na zawartość narkotyków w organizmie. Także ten wynik
był negatywny. Bezmyślny kierowca usłyszał 26 zarzutów za wykroczenia jakie popełnił w ciągu 4 minut swojej ucieczki przed policją, a na jego konto wpłynie 88 punktów karnych.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich popełnionych wykroczeń, poddał się dobrowolnie karze, proponując za swoje wybryki 2500 zł grzywny, 500 zł na cel charytatywny oraz 18 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz sąd rozpatrzy jego propozycję i podejmie decyzję o karze dla mężczyzny.Źródło informacji: Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szybki kierowca był co 9 sekund wykroczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.