5000. bramka FC Barcelony!

„Duma Katalonii” bije w bieżącym sezonie rekord za rekordem. W spotkaniu z Racingiem Santander piłkarze „Barcy” mieli szansę na zdobycie 5000. gola w historii występów w Primera Division.

Szczęśliwcem, który zapisał się w historii klubu okazał się Leo Messi, zdobywcą obu bramek dla Barcelony.

Leo Messi źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lionel_Messi_31mar2007.jpg This file is licensed under the Creative Commons "Attribution-ShareAlike 2.5 Spain / Fot. Darz MolRacing postawił twarde warunki liderowi tabeli - dwóch dogodnych okazji do zdobycia bramki w pierwszych 45 minutach nie wykorzystał Jonathan Pereira. Ze strony gości spore zagrożenie na skrzydle stwarzał Thierry Henry, jednak jego dośrodkowania nie przyniosły Barcelonie zdobyczy bramkowej. W 55. min spotkania kibice gospodarzy cieszyli ze zdobytego przez ich ulubieńców gola. Po faulu Marqueza na Pereirze sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Zigica.

Po utracie bramki Josep Guardiola zdecydował się na zmianę, Sergio Busquets'a zastąpił Messi. Już po kilku minutach na boisku argentyńska gwiazda zdobyła bramkę na 1:1 (65. min) a w 80. min stało się to, na co czekali kibice „Blaugrany” - goście zdobyli 5000. bramkę w historii swoich występów w lidze. Piłkarze Racingu nie byli w stanie odpowiedzieć bramką, dającą im choćby jeden punkt.

FC Barcelona w dalszym ciągu pozostaje na czele tabeli Primera Division. Nad drugim w tabeli Realem Madryt ma 12 punktów przewagi.