Facebook Google+ Twitter

500 buków na 500-lecie Reformacji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-27 18:44

Przedstawiciele miasta partnerskiego w Zetel wręczyli dzisiaj księdzu Janowi Byrtowi z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku 500 sadzonek czerwonych buków z okazji zbliżającego się 500-lecia Reformacji. Drzewka te zostaną posadzone w Ogrodzie Reformacji.

500 buków na 500 lecie Reformacji / Fot. ks. Jan Byrt

500 buków na 500 lecie Reformacji


W dniu dzisiejszym po nabożeństwie Parafia Ewangelicka w Szczyrku otrzymała od miasta partnerskiego Zetel z okazji zbliżającego się 500 lecia Reformacji. Drzewka te zostaną posadzone w Ogrodzie Reformacji. Ogród Reformacji powiększył się tym samym z 2477 drzew do 2977 drzew. Na wiosnę przybędą kolejne rośliny.W miejscu tym rosną już inne zasadzone w roku ubiegłym drzewa, między innymi przez Adama Małysza i wiele innych osób, a przede wszystkim przez księdza Jana Byrta. W ramach obchodów 500 lecia Reformacji zasadzono także 500 krokusów i 500 biało-czerwonych tulipanów.

Po jednej sadzonce otrzymali również parafianie, którzy posadzą je w swoimh przydomowym ogrodzie jako symbol uczestnictwa w 500-leciu Reformacji.

Obchody 500-lecia Reformacji. Chleb w formie Róży Lutra

"To wspaniałe partnerstwo będzie się rozwijać tak, jak te drzewa" - mówił jeden z ogrodników z miasta Zetel, który przyjechał z delegacją do Szczyrku. 500 buków na 500 lecie Reformacji. Pierwszy symboliczny buk już zasadzony. / Fot. ks. Jan Byrt
Po nabożeństwie goście osobiście zasadzili uroczyście jedno drzewko wokół Kościoła Ewangelickiego w Szczyrku.

Warto wspomnieć, że każda osoba może zasadzić tam swoje drzewko. To doskonały sposób na odnowienie bardzo zniszczonego drzewostanu w Beskidach. Kościół ma w ten sposób możliwość ratowania Bożego dzieła, bo przecież lasy jest jednym z nich. Spełniają one ważną rolę między innymi w regulacji stosunków wodnych na danym terenie. Na obszarach wylesionych często zdarzają się powodzie, a w górach lawiny śnieżne i błotne.

Drzewka powędrowały także do Cisownicy i Wisły.


Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Emi, tekst Ewy są naprawdę dobre. Masz rację, nie warto walczyć z tchórzami...:) To kompleksy, ale zastanawiam się ja może z tym spać? Nie nasz problem. Wybacz Ewa te komentarze, ale już nie wytrzymałam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczyny, u mnie też zaniżają oceny i anonimy dają głupie komentarze. Nie ma co walczyć z kompleksiarzami. Pozdrawiam 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie śmiej się Krzyś. Na Ewę jakby ktoś się uparł. Nie dałam, ani jeden nawet czwórki w materiałach Ewy..Jeszcze raz przepraszam Ewa, że nie na temat..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, podziwiam Twoją wiarę w ... tchórzy. Ewo - 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nie rozumiem. Przepraszam Ewa, że nie na temat. Stawiam Ci zasłuzone piątki..kolejny dobry materiał, a tu wciąż widzę zaniżane oceny, zaraz tylko jak pojawi się Twój text. Naprawdę to już szczyty...Jeśli ktoś daje Ci wciąż jedynki, to niech ma odwagę uzasadnić ocenę. Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.