Facebook Google+ Twitter

500 dni do Euro 2012. Co się dzieje na Ukrainie?

Stadiony budują się, infrastruktura przeobraża się... niestety, wciąż za wolno. Ukraińska władza zapewnia: "Damy radę". Europejscy specjaliści z kolei wolą powstrzymać się od przedwczesnych ocen.

 / Fot. Victor Vizu, Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:EURO_2012_flower_emblem.JPG&filetimestamp=2010073"500 dni przed Euro 2012 możemy operować konkretami i mieć całkowitą pewność, że Ukraina zdąży z przygotowaniami" - zapewnia Borys Kolesnikow, minister infrastruktury Ukrainy.

25 stycznia 2011 roku ukraińskie miasta-gospodarze uroczyście odliczą 500 dni do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Z okazji uroczystości w Kijowie odbędą się liczne konferencje w sprawie przygotowań stolicy Ukrainy do mistrzostw (sprawdzą m.in. stan gotowości stołecznych obiektów). W Charkowie organizatorzy stawiają na edukację. W tym dniu w szkołach przeprowadzona zostanie lekcja "My gospodarze Euro".

Z kolei Lwów uroczyście odliczy 500 dni w ramach akcji "Do Euro coraz bliżej". W centrum miasta odbędą się konkursy i sportowe happeningi. W Doniecku, który według danych komisji UEFA jest najbardziej przygotowanym ukraińskim miastem, prezydent przeprowadzi konferencję prasową. W czasie spotkania głowa miasta zdradzi niektóre sekrety marketingowe, które zapewniły Doniecku sukces w przygotowaniach do Euro.

Pomimo rażącej dezorganizacji władz lokalnych, które nadzorują przygotowania poszczególnych miast do Euro 2012, mimo niedokładności w projektach, wciąż panującej powszechnie korupcji i tragicznym stanie dróg, trzeba przyznać, że Ukraina najprawdopodobniej przyjmie mistrzostwa na europejskim poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.