Facebook Google+ Twitter

500 plus. Wnioski o świadeczenia pomogą wypełnić na poczcie

Dzięki współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w placówkach pocztowych powstały punkty informacyjne. Można też składać wnioski.

Wnioski o świadczenia 500 plus / Fot. Piotr KrzyżanowskiPoczta udostępniła 250 tys. wydrukowanych wniosków. To propozycja dla rodzin z mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do internetu jest ograniczony.

Jednocześnie oferuje obsługę wniosków online. Powstała strona internetowa, na której są dostępne wszystkie najważniejsze informacje o programie. Specjalne udogodnienia czekają na osoby niesłyszące. Na stronie znajduje się film instruktażowy z lektorem języka migowego. Będzie wyświetlany w placówkach pocztowych dysponujących monitorami.

Istnieje także możliwość połączenia się online z tłumaczem języka migowego. Poczta Polska jest gotowa do wsparcia osób niepełnosprawnych. Jej pracownicy mogą odebrać wniosek z miejsca zamieszkania i doręczyć świadczenie do domu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku poczta doręczy decyzję o przyznaniu świadczenia. Osoby, które ją wybiorą, będą mogły skorzystać z jednego z trzech sposobów wypłaty środków: wypłata gotówki w placówce, przekazem pocztowym lub na rachunek w Banku Pocztowym.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wnioski 500+


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.