Facebook Google+ Twitter

500 zł mandatu za palenie w strefie bez dymu tytoniowego?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-06-13 08:28

Łódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości, nie czekając na zapowiadaną nowelizację ustawy, która ma zabraniać palenia niemal wszędzie poza własnym mieszkaniem, chcą wprowadzić taki zakaz na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na placach zabaw dla dzieci.

Radny Piotr Adamczyk z PiS (niepalący) jest jednym z inicjatorów zakazu palenia na przystankach. / Fot. Express IlustrowanyNad przestrzeganiem zakazu ma czuwać straż miejska, która będzie mogła nakładać mandaty w wysokości do 500 zł. Strefa "bezdymna" ma obowiązywać niezależnie od tego, czy na przystanku jest wiata, czy też nie. Palenie ma być zakazane bowiem w promieniu 15 metrów od słupka z oznaczeniem przystanku, a w przypadku placów zabaw na całym ich terenie, nawet gdy nie mają ogrodzenia.

Palenie na przystanku? Trzeba będzie o tym zapomnieć, jeśli pomysł łódzkich radnych wejdzie w życie. / Fot. Express IlustrowanyAdministratorzy tych miejsc obowiązani będą oznaczyć je napisem "zakaz palenia tytoniu". Projekt radnych PiS ma być poddany pod głosowanie za tydzień, na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Wszystko wskazuje na to, że zostanie przyjęty, bowiem radni koalicyjnej Platformy Obywatelskiej, którzy już zapoznali się z projektem, nie zgłaszają wobec niego żadnych zastrzeżeń.

Na wprowadzenie stref wolnych od dymu tytoniowego samorządom gminnym pozwala ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Zakaz palenia na przystankach wprowadziły u siebie m.in. Rzeszów, Bielsko - Biała, Gdańsk, Lublin, Elbląg, a pół roku temu również Poznań. Pierwszy był Toruń, który taki zakaz ustanowił 10 lat temu. Oprócz Łodzi, kres paleniu na przystankach zamierza też położyć też Szczecin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.06.2007 15:14

Jak widze, juz ten komentarz usunieto... Nie wiem, komu dziekowac, ale podejrzewam, ze Redakcji... Wobec tego dziekuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2007 14:21

Nie ma to jak wojujacy antynikotynowcy... Mam dopiero jedno piorko... czy ktos moze usunac komentarz mojego poprzednika? Wydaje mi sie, ze w24 powinny zachowac pewien poziom... a ta wypowiedz jest ponizej wszelkiej krytyki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie, w Gdańsku wprowadzili zakaz... I tyle. Kolejny martwy przepis. A spróbuj zwrócić uwagę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda sam jestem palaczem - ale jestem ZA w stosunku do zakazu palenia na przystankach, w restauracjach, oraz miejscach ogólnie ujętych określeniem "miejsc publicznych" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.