Facebook Google+ Twitter

500 złotych za czerwone się należy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 07:23

Niebawem jazda na czerwonym świetle może kosztować kierowcę nawet 500 złotych - pisze "Gazeta Prawna". Komenda Główna Policji przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien za wykroczenia drogowe.

Dziennik pisze, że według tego projektu dużo więcej zapłacą między innymi zmotoryzowani, którzy zajmują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Przewidziano za to karę 500 złotych - to pięć razy więcej niż dotychczas. Jak czytamy na łamach "Gazety Prawnej" potrzebę zaostrzenia tych przepisów od dawna zgłaszali niepełnosprawni, jak i różne organizacje.

W projekcie przewidziano natomiast łagodniejsze traktowanie pieszych nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej. Teraz za przejście na czerwonym groził 250 złotych, jeśli wprowadzone zostaną zmiany- pieszy będzie karany mandatem stuzłotowym.

Policjanci chcą także zmian w naliczaniu kar. Dotychczas w wielu przypadakach o wysokości mandatu decydował policjant. Teraz się to zmieni i w wielu sytuacjach wysokość kar zostanie ustalona w rozporządzeniu.
Autorzy projektu podkreślają, że wyższe kary wynikają ze zmiany przepisów ruchu drogowego, które nie uwzględniały sankcji za łamanie przepisów określających nowe sytuacje drogowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.