Facebook Google+ Twitter

50 000 złotych za wejście na Mnicha!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-21 09:20

Znamy wyniki pierwszej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej ECCO HighWalk Tatry. Decyzją internautów kwota dotacji w wysokości 50 000 złotych zostanie podzielona niemal po równo pomiędzy Fundację Radia ZET i Tatrzański Park Narodowy.

Organizatorzy inicjatywy ECCO HighWalk Tatry, firmy ECCO i GORE-TEX®, przekażą na cele charytatywne łącznie 50 000 złotych. Przewagą zaledwie 2% zwyciężyła Fundacja Radia ZET. Na jej konto trafi 25 500 złotych na pomoc dzieciom z wadami serca, które codziennie zdobywają swoje małe i większe szczyty. Wsparcie jest potrzebne, gdyż każdego roku w Polsce rodzi się około 4 000 maluchów wymagających specjalistycznego i kosztownego leczenia.

Kwota 24 500 złotych zostanie przekazana Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu na ochronę bogactwa górskiej przyrody. Projekt utworzenia centrum produkcji cennych i zagrożonych gatunków roślin tatrzańskich wsparło 49% głosujących internautów.

Wyjątkowy charakter projektu ECCO HighWalk Tatry łączy aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. 11 października 2014 roku, 10 Wspaniałych wyłonionych w internetowym konkursie, wraz z ambasadorami projektu – Beatą Pawlikowską, Szymonem Majewskim, Piotrem Pustelnikiem i Szymonem Ziobrowskim – weszło na szczyt legendarnego, tatrzańskiego Mnicha. Nie bacząc na trudy wspinaczki, drużyny Fundacji Radia ZET i Tatrzańskiego Parku Narodowego podczas wędrówki realizowały filmowe reportaże. Następnie internauci, dzięki specjalnej aplikacji na stronie www.facebook.com/ECCOPoland, oddawali swoje głosy na wybraną przez siebie organizację.

”Weszliśmy na szczyt w szczytnym celu – czy można sobie wyobrazić większy zaszczyt? Cieszę się, że wzięłam udział w ECCO HighWalk Tatry, chociaż wcale nie było łatwo. Mnich to stroma skała, dookoła której hulał huraganowy wiatr. Było bardzo zimno, bardzo stromo i bardzo radośnie!” – podsumowała swój udział w projekcie Beata Pawlikowska.

Wejściem na Mnicha obie drużyny udowodniły, że nie ma takiego szczytu, którego nie można by zdobyć w imię wyższych celów.

Dziękujemy za udział w akcji i wszystkie oddane głosy!

Szczegóły akcji na http://pl.ecco.com/pl-pl/company/highwalk-tatry i na profilu www.facebook.com/ECCOPoland
(Katarzyna Walczak-Szepczyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.