Facebook Google+ Twitter

50 filmów na festiwalu w Jerozolimie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 20:06

50 filmów z całego świata zostanie pokazanych podczas 11. Żydowskiego Festiwalu Filmowego w Jerozolimie. Zawsze odbywa się on w okolicach święta chanuka.

W tym roku jego uczestnicy upamiętnią 50. rocznicę stworzenia filmu "Pamiętnik Anny Frank" z Millie Perkins w roli głównej. Zobaczą także film o Marku Edelmanie.

Miłośnicy kina zobaczą filmy fabularne, dokumentalne i animowane o żydowskiej religii i historii, muzyce i kulturze, Holokauście, diasporze i o życiu w Izraelu. Festiwal rozpoczął się pokazem austriackiego filmu niemego z 1923 roku "Wschód i Zachód". Projekcji towarzyszyła muzyka na żywo, napisy były w językach angielskim i jidisz.

Sporą widownię zgromadzi także film "Pamiętnik Anny Frank" zrealizowany 50 lat temu w Hollywood. Podczas projekcji obecna będzie odtwórczyni głównej roli Millie Perkins - modelka, którą reżyserzy wybrali spośród 6 tysięcy kandydatek.

Na festiwalu nie zabraknie filmów dokumentalnych o czasach wojny. Kinomani dowiedzą się więcej o hitlerowskiej policji bezpieczeństwa oraz o Marku Edelmanie - jednym z przywódców powstania w warszawskim gettcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.