Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3641 miejsce

50 lat słuchowiska "W Jezioranach"!

Mija dokładnie 50 lat od emisji, w pierwszym programie Polskiego Radia, pierwszego odcinka - kultowego już - radiowego tasiemca "W Jezioranach"!

Aktorzy słuchowiska "W Jezioranach" / Fot. Polskie RadioPierwszy odcinek, flagowej produkcji radiowej "jedynki", wyemitowany został 29 maja 1960 i od tamtej pory, tylko z wymuszoną przez stan wojenny przerwą, gości w naszych radioodbiornikach nieustannie raz w tygodniu. Serial już na samym początku zaskarbił sobie serca słuchaczy. Jego głównym twórcą i zarazem stałym scenarzysta jest Andrzej Mularczyk, który nad "Jezioranami" czuwa nieprzerwanie od 50 lat. Obecnie reżyserem słuchowiska jest Jan Warenycia.

"W Jezioranach" to opowieść o bardzo zawiłych losach rodziny Jabłońskich. Do tej pory wyemitowano ponad 2500 odcinków. W serialu wystąpiło już blisko 200 aktorów, między innymi Zygmunt Kęstowicz, Franciszek Pieczka, Artur Barciś, czy Danuta Stenka. Wciąż wysokie jest tez zainteresowanie perypetiami bohaterów z Jezioran. Do redakcji Polskiego Radia, po każdym odcinku przychodzą setki listów. Do tej pory uzbierało się ich kilkadziesiąt tysięcy.

Warto wspomnieć, że "W Jezioranach" nie jest najstarszym słuchowiskiem w Polsce. Emitowany także przez program pierwszy Polskiego Radia, serial "Matysiakowie" zadebiutował na antenie radiowej już w 1956 roku.

Obecnie słuchowisko "W Jezioranach" nadawane jest jak zawsze na antenie radiowej "jedynki", w każdą niedzielę o godzinie 13.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.