Facebook Google+ Twitter

50 lat temu zmarła Marilyn Monroe

Ciało 36-letniej "seksbomby" znaleziono w sypialni jej domu w Brentwood (Los Angeles) 5 sierpnia 1962 roku. Marilyn Monroe leżała naga, ze słuchawką telefoniczną w ręce.

 / Fot. PAP/EPA/AlexanderŚledztwo wykazało, że przyczyną śmierci Monroe było "prawdopodobnie samobójstwo", do którego doszło w wyniku zatrucia lekami (barbituranami).

Śmierć legendarnej aktorki od pół wieku budzi wiele kontrowersji. Jedna z hipotez głosi, że Marilyn Monroe została podstępnie zamordowana z powodu swojego romansu z Kennedym.

Mówi się również, że aktorka została nakłoniona do próby samobójczej przez osoby trzecie, które dały jej do zrozumienia, że zostanie odratowana w odpowiednim momencie.

W ubiegłym roku, dzięki Wydawnictwu Znak, ukazała się książka Davida Willsa "Metamorfozy. Marilyn Monroe" (Marilyn Metamorphosis)w tłumaczeniu Dariusz Żukowskiego.


Książka o życiu, karierze oraz śmierci "boskiej Marilyn", została napisana właśnie z myślą o 50. rocznicy śmierci gwiazdy.

Marilyn Monroe, a właściwie Norma Jeane Baker urodziła się 1 czerwca 1926 r. w Los Angeles. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Wychowywała się w rodzinach zastępczych i sierocińcu. Mając zaledwie 16 lat wyszła za mąż za 21-letniego Jamesa Dougherty'ego. Po 4 latach para zdecydowała się na rozwód.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

@Maria Jaworska-

Wiele aktorek na przestrzeni 50 lat wzorowało się na jej wizerunku, ale żadna z nich nie była w stanie jej dorównać. W czym drzemie zatem fenomen Marilyn Monroe?

Komentarz został ukrytyrozwiń
majka
  • majka
  • 05.08.2012 14:46

Andrzej Szelbracikowski Dzisiaj 11:21
Wiek z rozumem się rozminął- nie pierwszy to zresztą przykład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie żyje i nie powinniśmy iść drogą dzisiejszej mentalności i opluwać ją.Nawet słonie szanują swoich zmarłych choć to tylko zwierzęta.Czytając jej biografię widać że była bogata,uwielbiana przez tłumy-chyba bo jednak nieszczęśliwa i samotna.Dajmy już jej spokojnie spoczywać bo takie opluwanie jakie dziś jest w modzie ludzi zmarłych stawia nas niżej niż słonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
et
  • et
  • 05.08.2012 12:57

RIP MM (*) Niezastapiona i zbyt skomplikowana ,by prosci gryzipiorkowie umieli napisac o niej cos rzetelnego

Komentarz został ukrytyrozwiń
alfons
  • alfons
  • 05.08.2012 12:51

seks niektorym kojarzy sie z ciezka bezcelowa praca a bomba z terroryzmem

Komentarz został ukrytyrozwiń
acha
  • acha
  • 05.08.2012 12:30

@Panie Andrzeju-

Pisząc--->:"Ale, może zwyczajnie w przeciwieństwie do moich artykułów link drukują ci artykuły "bez cenzury" i nie rozpruwają toporkiem do mięsa - Twoich artykułów tak jak Redakcja link czyni to - bez żenady - z moimi!!..." informuję Pana, że naprawdę nie jestem książka skarg, życzeń i zażaleń:-(

Pozdrawiam i tym optymistycznym akcentem, życzę Panu miłego dnia:-)

bt

Komentarz został ukrytyrozwiń
bt
  • bt
  • 05.08.2012 12:11

@Andrzej Szelbracikowski -
nie ma problemu, jeśli nikt nie wiedział, co oznacza słowo "sexbomba", to już napewno od dziś wie:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOBIETO! a może byś tak zaczęła od siebie samej: i zmieniła trochę słownictwo: to "sexbomba" było dobre w latach 60-tych, ale nie dzisiaj!! Ale, może zwyczajnie w przeciwieństwie do moich artykułów link drukują ci artykuły "bez cenzury" i nie rozpruwają toporkiem do mięsa - Twoich artykułów tak jak Redakcja link czyni to - bez żenady - z moimi!!

Natomiast, jeśli naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć na temat: życia Nory alias "Marilyn Monroe" odsyłam do internetu: TV ARTE + 7 wczoraj / gestern z dn. 5.08. 2012 reportaż o nieszczęśliwej aktorce po godz. 20 :00 Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Metamorfozy Marilyn Monroe"- genialne! Polecam w oryginale :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.