Facebook Google+ Twitter

50 lat. To i jesteś po gwarancji...

My, ponad 50-latkowie czyli ludzie "po gwarancji", nie powinniśmy pracować. A jako emerytów nie powinno się nas opodatkowywać, bo całe życie płaciliśmy uczciwie, oddając państwu polskiemu co się należało.

Po gwarancji. / Fot. EdmundDlaczego ogranicza się nasza zdobytą wolność, wpychając nas do biedoty? Czy za długo żyjemy? Jeżeli tak uważacie, to za młodu trza się powiesić, jak mówili starożytni Kaszubi. Teraz jest się czym cieszyć. Technika obecna pozwala na osiąganie nieba i kto ma szalone pomysły, może je zrealizować. Podstawowym problemem każdego organizmu na tej planecie jest utrzymanie się przy życiu. To jest normalne i ok. Tylko jeżeli człowiek pracował kilkadziesiąt lat, system emerytalny, jaki powstał na kuli ziemskiej, ma mu gwarantować ten byt. Ten system emerytalny w Polsce jest złodziejski, bo pozbawia nas dwóch pensji, lub jak kto woli - dwóch emerytur.

To woła o pomstę do nieba. Są kraje normalne, które dają emerytom to, co im się należy. Więc dlaczego wmawia się opinii publicznej kit, że coś się daje nam za darmo. Nam się to należy jak psu zupa. Ci, co pracują teraz też do nas dołączą w przyszłości.Tak myślałem i tak myślę, można napisać ostrzej ale po co i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Najlepszy emeryt jest wtedy, gdy umrze na drugi dzień po przejściu na zasłużony odpoczynek. Może ktoś z redakcji opracuje mapę krajów, gdzie nie pobiera się podatków od ludzi, którzy na siebie zarobili uczciwą praca i w Exelu pokaże kwoty po przeliczeniu na euro, jak jest w innych krajach.W Szkle kontaktowym ludzie mówią otwarcie o tym, że podatki te to jest granda, bo już w naszym życiu raz zapłaciliśmy je, pracując i oddając państwu kasę z zarobionych pensji, a teraz zamiast 12 dostajemy 10 emerytur. Uważam że coś z tym trzeba zrobić...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wiesławie, żyję już trochę na świecie i wiem, że akurat P.O. nie stanowi wyjątku w kwestii traktowania emerytów jako zło konieczne, którym trzeba wypłacać świadczenia emerytalne. Pewnie tego nie pamiętasz, ale i za rządów Suchockiej skubanie tej grupy społecznej odbywało się w majestacie prawa i także rządy SLD miały w tym swój udział. (np. rewaloryzacja świadczeń co dwa lata). I jakby na tę politykę nie patrzeć z dystansu dwudziestu lat - emeryci są traktowani jak piąte koło u wozu, czyli jako zawada, którą trzeba jednak tolerować, bo są wyborcami - jak napisała Jadwiga. I tak już na marginesie: Gdy dziś zaglądałam do skrzynki na listy, młoda pani z dzieckiem czyściła z reklam swoją skrzynkę. Było ich sporo. Pani ta widząc, że stoję obok niej - zapytała bez żenady - "Zbiera pani śmieci? Mam coś dla pani." Tak właśnie na ogół traktuje się emerytów. Jak nie mają za co żyć, niech zbierają śmieci. Aforystka Ewa Szumińska miała rację pisząc, że, czyt. "Głupio to jest urządzone, że im człowiek starszy i w gruncie rzeczy słabszy, tym więcej potrzeba mu sił".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, Edmundzie, macie rację jak mało kto.
Wiesławie to co sugerujesz nie jest dla mnie jednoznaczne. Nie wiem o czym myślisz. Może dlatego, że myślę apolitycznie.
Prawdopodobnie jakieś palone opony i może jeszcze coś dla wzmocnienia efektu i ... Potrzebujemy przywódcy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcieliście P.O to macie, Rząd pracodawców a tym nie pasuje emeryt bo trzeba mu oddać to co przez całe swoje produkcyjne życie zarobił i odłożył .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za mało ludzi mówi o tym tylko każdy biega za codziennymi troskami . Stocznowcy spala kilka opon i maj po 50 pln za nic to jest HAŃBA ten przewodniczący Solidarności to by wisiaŁ na latarni za to co robi On dba o własny tyek. Podaje superstacja ile zarabiają Ci panowie.PAMIETAM TE CZASY LUDZIE SOBIE POMAGALI TAK EMOCJONALNIE ,ŻE AŻ DECH ZAPIERAŁO. TYLKO DARY JAK DZIELIŁ KOŚCIÓŁ TO CÓRKI ORGANISTY W KOŚCIELE W GDYNI CHODZIŁY JAK MODELKI A INDYKI TO WYRZUCAŁY NA ŚMIETNIK PO JUŻ MIAŁ PRZESYT.Podatki zostały zakryte tzw. Kryzysem. który powstał przez pazernośc banków. Banki arabskie mają inny system i nigdy nie będą bankrutami. Dlaczego o tym systemie sie nie mowi nic. Tylko o ty ile kto ma na kontach a i tak lapowki ida jak szły dotychczas tylko subtelniej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Trawestując znane powiedzenie o Indianach mozna powiedzieć, że " dobry emeryt to martwy emeryt".

Ale utrzymuje sie nas przy zyciu na granicy minimum, bo jestesmy wyborcami i tłumem, do ktorego mozna przemawiać. Z trybuny i ambony.

Tylko banki w razie wniosku o kredyt nie owijaja w bawełnę: jestesmy, jako emeryci klientami niewiarygodnymi bo niewypłacalnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.