Facebook Google+ Twitter

50 litrów krwi w ciągu jednego dnia...

120 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku wzięło udział w honorowym oddaniu krwi. Liczba dawców ograniczona była jedynie mozliwościami stacji krwiodastwa.

Część młodych policjantów po raz pierwszy oddała krew. Fot. Krzysztof PanekCzęść młodych policjantów zdecydowała się po raz pierwszy w życiu na oddanie krwi. Jak sami mówili, czynią to z potrzeby serca, chcą pomagać innym i liczą też, że gdy znajdą się w potrzebie, ktoś im pospieszy z pomocą.
- Mamy bardzo duże zapotrzebowanie na krew i materiały krwiopochodne. Preparaty, które przygotujemy dzięki policjantom trafią do szpitali na Pomorzu a także do klinik w Gdańsku i w Warszawie – mówi gazecie Wiadomości24.pl Wiesław Kowalewski ze słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Policyjna akcja jest dla nas cenna tym bardziej, że dzięki takiej ilości jednorazowo oddanej krwi, możemy przygotować skomplikowane preparaty, które na co dzień powstają o wiele wolniej

Oddanie krwi prawie wcale nie boli. Fot. Krzysztof PanekPolicyjni krwiodawcy z własnej inicjatywy dzielą się także słodyczami, które otrzymują po oddaniu krwi. Przed świętami Bożego Narodzenia przekazano ponad 200 czekolad dla uczniów jednej z podsłupskich szkół. Upominki otrzymały także dzieci z Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku prowadzonego przez Polski Czerwony Krzyż. W najbliższym czasie zostanie natomiast rozstrzygnięty konkurs na logo działającego w Szkole Policji Klubu HDK.


Jeden z plutonów, który wziął udział w akcji. Fot. Krzysztof Panek - Akcja zbiorowego oddawania krwi to niejedyny przejaw naszej działalności. Bardzo często odpowiadamy na apele o krew w ramach akcji ratunek. Duża liczba słuchaczy w szkole sprawia, że zawsze jesteśmy w stanie znaleźć dawców z określoną grupą krwi – mówi kom. Arkadiusz Gadomski, prezes Szkolnego Klubu HDK.

Akcje zbiorowego oddawania krwi będą organizowane cyklicznie, raz na kwartał.
Słupska Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w czołówce placówek, które dostarczają najwięcej krwi i preparatów krwiopochodnych. Jest to możliwe między innymi dzięki funkcjonariuszom różnych służb mundurowych z regionu słupskiego: strażaków, żołnierzy, marynarzy i policjantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.