Facebook Google+ Twitter

50 milionów dla poszkodowanych przez nawałnice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-19 15:13

Rząd zdecydował o wypłacie pełnej rekompensaty poszkodowanym w ubiegłotygodniowych nawałnicach, które przeszły nad Polską. minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna poinformował, że rząd jest gotowy przygotować nawet 50 milionów złotych z rezerwy budżetowej na zapomogi.

Minister Schetyna poinformował, że wczoraj zdecydowano o wykorzystaniu 25 milionów złotych z rezerwy budżetowej na pomoc poszkodowanym rodzinom. Wypłaty ruszyły wczoraj, ale - jak powiedział minister - na razie rząd nie ma pełnego obrazu zniszczeń. Dlatego Rada Ministrów nie wyklucza, że w ciągu kilku dni uruchomi kolejne 25 milionów rezerwy.

Szef MSW zapewnił, że wszystkie straty poniesione przez mieszkańców regionów dotkniętych kataklizmem, zostaną zrekompensowane w stu procentach, niezależnie od wypłat z tytułu ubezpieczenia. O wysokości wypłat będą decydować szacunki inspektorów budowlanych, a ostateczna decyzja będzie leżeć w gestii wojewodów. Grzegorz Schetyna zapewnił, że rząd będzie nalegał by procedury wypłaty tych środków maksymalnie uprościć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.