Facebook Google+ Twitter

50 najbardziej innowacyjnych firm świata

Firmy te przynoszą ogromne zyski, pochodzą z różnych branż, różnych stron świata. Liczy się pomysł, który wielkie światowe korporacje wprowadzają w życie, coś czego dotąd nie było, coś co robią lepiej od innych. Komu udało się to tym razem?

Oficjalne logo firmy Apple Inc. / Fot. Apple Inc.3 maja Serwis BusinessWeek opublikował coroczną listę najbardziej innowacyjnych firm świata. Nie liczy się branża i wytwarzany towar, tylko innowacyjność. Oto lista:

1) Apple - twórcy słynnego iPoda już 3 rok z rzędu zajmują pierwszej miejsce. Wychwalani są za innowacyjność produktów i nie przeciętny wygląd oferowanych akcesoriów.

2) Google - ogromna firma, która przynosi krociowe zyski, mimo iż to nie oni wynaleźli wyszukiwanie i wyszukiwarki, lecz wynieśli je na ponad przeciętny poziom robiąc przy tym ogromne pieniądze.

3) Toyota - awans o jedno miejsce w stosunku do roku poprzedniego za sprawą kontynuowania rozwoju badań i wdrażania technologii związanych z napędem hybrydowym.

4) General Electric - aktualnie największa na świecie firma praktycznie pod każdym względem, zarówno obrotów, dochodów jak i posiadanego kapitału. Miejsce należne za dostrzeżenie w przyszłości w ochronie środowiska i współpraca z "zielonymi" organizacjami w USA.

5) Microsoft - giganta z Redmond nie trzeba przedstawiać. Jego wkład w rozwój wszystkiego co związane z rynkiem elektronicznej rozrywki i pracy biurowej przy komputerze jest praktycznie całkowity.

6) Procter & Gambel - spółka wytwarzające dobra konsumpcyjne (głównie kosmetyki i środki higieny osobistej) szacowana na ponad 55 miliardów dolarów. Docenia się jej innowacyjność w zakresie developing'u produktów oraz opracowywaniu strategii.

7) 3M - zapewne wielu osobom nazwa firmy nie jest znana, ale zapewniam, że każdy choć raz w życia kupił bądź korzystał z ich produktów. Wytwarzają ponad 55 tysięcy różnych dóbr. Ich flagowym i innowacyjnym produktem, który zmienił oblicze biur były ...karteczki samoprzylepne, stworzone w 1980 roku.

8) Walt Disney Co. - zasługi Disney'a na arenie rozrywki są nie ocenione. Przynoszą jednocześnie ogromne zyski dzięki właśnie innowacyjnemu podejściu do teoretycznie oklepanych pomysłów. Największą perełką w posiadaniu Disney'a jest studio filmowe Pixar - twórcy mega hitów takich jak: "Toy Story", "Dawno temu w trawie", "Potwory i spółka", "Gdzie jest Nemo" czy ostatnio "Auta".

9) IBM - począwszy od roku 1981 kiedy IBM zaprezentował swój pierwszy komputer stale każdego roku, z dnia na dzień przyczynia się do rozwoju branży komputerowej i elektronicznej. Ponadto firma stale powiększa wpływy z działalności konsultingowej.

10) Sony - i oczywiście PlayStation 3, które uznane zostało nie za zwykłą konsolę do gier, lecz za prawdziwe multimedialne centrum domowej rozrywki, które umożliwia nam sterowanie naszym życiem w odmiennym, wirtualnym świecie. Ponadto doceniono także rozwój elektroniki ze szczególnym naciskiem na telewizory.

A oto pozostałe najbardziej innowacyjne firmy świata:

Wal-Mart, Honda Motor, Nokia, Starbucks, Target, Bmw
Samsung Electronics, Virgin Group, Intel, Amazon.com
Boeing, Dell, Genentech, Ebay, Cisco Systems, Motorola
Southwest Airlines, Ideo, Ikea, Daimlerchrysler, Hewlett-Packard, Nike, BP, Research In Motion, AT&T
Citigroup, Verizon, Royal Philips Electronics, Nintendo
Costco Wholesale, Volkswagen, Pfizer, Best Buy
Johnson & Johnson, Amgen, Merck, News Corporation
McDonald's, LG Electronics, ExxonMobil

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgodzę się z tym, że Apple jest bardzo innowacyjną firmą. Natomiast jeśli chodzi o Microsoft to raczej nie zasługuje według mnie także na to miejsce, to typowa maszynka do kasy i jakoś tej innowacyjności nie widzę w komputerach póki co ... 3M zbiera punkty nadal za karteczki, bez nich często życie byłoby bardziej skomplikowane :D Taka prosta rzecz, a cieszy (a jakie pieniądze przynosi). Co ciekawe warto zwrócić uwagę, że IBM znalazł się tak wysoko za sprawą rozwoju tak naprawdę w stronę branży konsultingowej, w której są obecnie bardzo chwaleni. Natomiast Sony ... raczej nie dla mnie, lubie konsole, ale tak wysokie miejsce ze względu na PS3 to zdecydowanie za wysoko na chwilę obecną. Może za parę lat jeśli konsola dorówna swojemu starszemu bratu PS2, wtedy za klasyka można nagrodzić. No, ale ranking przynosi wiele niespodzianek - Starbucks - innowacyjność w podawaniu kawy? Żart ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

nono ciekawe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ranking chybiony jak większość "top10-ów". Google, Disney i Microsoft to nie są firmy innowacyjne. Zgodzę się co do Apple choć i tak na pierwszym miejscu wybrałbym 3M - bo ich proste wynalazki są po prostu wszechobecne i co roku patentują nowe! Kto nie używa żółtych karteczek lub np. dozownika taśmy klejącej, albo taśmy klejącej dwustronnej itp. itd. lista jest długa :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.