Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20133 miejsce

50 pojazdów Jamesa Bonda - wystawa w Beaulieu

W 2012 roku przypada 50. rocznica premiery pierwszego filmu o Jamesie Bondzie. Z tej okazji Narodowe Muzeum Motoryzacji w miejscowości Beaulieu, położonej niedaleko Bournemouth i Southampton, zorganizowało wystawę pojazdów słynnego Agenta 007.

 / Fot. Michael Schäfer/CC BY-SA 3.0Nieodłącznymi rekwizytami Jamesa Bonda, znanego również jako Agent 007, były nowoczesne pojazdy i gadżety szpiegowskie, które często okazywały się niezbędne w pokonywaniu przeciwników.

Na miłośników agenta, który przedstawia się słowami "My name is Bond. James Bond", a w barach zamawia "martini z lodem, wstrząśnięte, nie mieszane" czeka nie lada gratka. W muzeum położonym na południe od Londynu, obok najbardziej znanych pojazdów, takich jak srebrno-szary Aston Martin DB5 (którym jeździł Bond w "Goldfingerze", "Operacji Piorun", "GoldenEye", "Jutro nie umiera nigdy" i "Casino Royale") i Lotus Esprit S1 (z "Szpieg, który mnie kochał" i "Tylko dla twoich oczu) zobaczyć można Rolls-Royce'a Phantom III (z "Goldfingera"), Alfa Romeo GTV6 (z "Ośmiorniczki") czy Astona Martina (z "Quantum of Solace"). Oprócz samochodów prezentowane są samoloty (m.in. lekki samolot Bede Acrostar z "Ośmiorniczki"), a także rowery, sanie i łodzie, których używał James Bond w walce z przeciwnikami.

Prezentowane maszyny Bonda zobaczyć można na stronie internetowej Muzeum - wystawa Bond in MotionMuzeum w Beaulieu jest czynne 7 dni w tygodniu od godz. 10 do 17. Wstęp jest płatny i kosztuje 15,50 funtów - osoba dorosła, 8,25 funtów - dzieci. Dostępny jest także bilet rodzinny w cenie 42,25 funtów.

Na podstawie: strony internetowej Narodowego Muzeum Motoryzacji w Beaulieu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.