Facebook Google+ Twitter

50 tys. złotych za „jedynkę” – tak wyglądała kampania u Palikota

Były już działacz białostockich struktur Ruchu Palikota, Michał Korol, wyjawia sposób postępowania w kampanii wyborczej do sejmu w 2011 roku oraz opowiada o obecnym funkcjonowaniu partii Janusza Palikota.

Janusz Palikot i jego partia. / Fot. sokolowski.na.liberte.plW wywiadzie dla "Czasu Białegostoku", Michał Korol – jeden z czołowych działaczy RP w regionie Białostockim – powiedział, że jednym z głównych powodów jego odejścia z partii jest fakt, że partia Janusza Palikota, poza hasłami antykościelnymi, nie ma obecnie nic do zaoferowania społeczeństwu.

- Powiedzmy sobie szczerze. Rewolucja zjadła swoje dzieci. Palikot zapomniał skąd pochodzi i jak uwiódł wyborców. W chwili obecnej RP to jedna, wielka bańka mydlana oparta wyłącznie na antyklerykalizmie. Nie ma żadnego programu gospodarczego, ani społecznego – mówi Korol.

Michał Korol nie ma też dobrego zdania o ludziach, reprezentujących barwy Ruchu Palikota w sejmie
– Osoby wybrane do sejmu z ramienia RP są mierne i przypadkowe, wyselekcjonowane w taki sposób, by Janusz Palikot mógł na ich tle brylować – dodaje.

Były działacz Ruchu Palikota zdradza też kulisy kampanii wyborczej do sejmu w 2011 roku. Twierdzi, że za popularną „jedynkę” na liście trzeba było zapłacić… 50 tys. złotych!

- Pierwsze miejsce na liście kosztowało 50.000 złotych! Adam Rybakowicz (ówczesny przewodniczący Ruchu Palikota w województwie podlaskim, a obecnie poseł na sejm RP –przyp. autor) przyjechał do mnie i powiedział wprost. Tu i teraz dajesz pieniądze, to będziesz wystawiony na pierwszym miejscu. To typowy projekt biznesowo-polityczny. Banery reklamowe, ulotki, kolacje, hotele dla wolontariuszy, paliwo - to wszystko kosztuje – opowiada Korol.

Kto wie, może gdybym wtedy zapłacił, dzisiaj byłbym posłem – dywaguje.

Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych w 2011 roku Ruch Palikota zdobył ponad 10% wszystkich oddanych głosów, wprowadzając tym samym do sejmu 40 posłów.

Źródło: Czas Białegostoku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może Paweł Janus by się wypowiedział?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.