Facebook Google+ Twitter

50. urodziny Amnesty International

W sobotę 28 maja Amnesty International świętować będzie swoje 50. urodziny. Z tej okazji ulicami Warszawy przejedzie Tramwaj Praw Człowieka.

Zabytkowy tramwaj ruszy z Pl. Narutowicza o godz. 13 przejedzie m.in. przez Śródmieście, Wolę, Pragę i Mokotów, zatrzymując się na wszystkich przystankach. Podczas przejażdżki będzie można złożyć życzenia Amnesty International, wznieść toast, podpisać petycję, obejrzeć wystawę plakatów oraz występ teatru Klancyk. Wolontariusze i wolontariuszki Amnesty chętnie udzielą informacji na temat działań na rzecz praw człowieka i opowiedzą o kampaniach podejmowanych przez organizację.

Wydarzenia związane z 50. urodzinami AI odbędą się także w innych miastach Polski, będą to na przykład pikniki rodzinne w Łodzi i Katowicach oraz happeningi we Wrocławiu i Opolu. To początek trwającej od maja do grudnia kampanii AI@50, której tematem przewodnim będzie m.in. wolność słowa. W Polsce organizacja zajmująca się szeroko pojętymi prawami człowieka działa od ponad 20 lat, na świecie od 50.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.