Facebook Google+ Twitter

50-lecie rudzkich rzemieślników

W niedzielę, 22 marca, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej Wirku odbyła się uroczysta msza św. z okazji 50- lecia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Mszę św. odprawił ks. biskup Gerard Bernacki.

50-lecie cechu / Fot. Magdalena FoltysKim jest rzemieślnik? Jest to przedsiębiorca, który we własnym imieniu i na własny rachunek, z udziałem pracy własnej, wykonuje działalność gospodarczą, na podstawie dowodu kwalifikacji zawodowych.

Obchodząc uroczystość świętego Józefa, patrona rzemieślników, a jednocześnie świętując 50-lecie działalności cechu, rudzcy rzemieślnicy i przedsiębiorcy modlili się na mszy św. Już po raz 15. na tę uroczystość zaprosili jego ekscelencję ks. biskupa Gerarda Bernackiego. Podczas homilii ks. biskup nawiązał do słów profesora Jana Miodka, który w jednym z wywiadów telewizyjnych mówił, że coraz mniej słyszy się słowo „dziękuję”, a ta msza św. dziękczynna jest dowodem, że może być inaczej.

50 lecie cechu / Fot. Magdalena FoltysPatronem rzemieślników jest święty Józef , papież Jan Paweł II, mówił, że św. Józef jest patronem rzeczy trudnych. Ks. biskup życzył rzemieślnikom kolejnych 50-lat oraz wytrwałości w pracy. Na mszy św. obecni byli przedstawiciele władz miasta i władz samorządowych, starszyzna cechu w uroczystych strojach, rzemieślnicy i przedsiębiorcy z całej Rudy Śl. oraz przyjaciele z Bytomia. Rudzcy rzemieślnicy przynieśli do kościoła dary, ciasto z wizerunkiem św. Józefa oraz koszyk z chlebem upamiętniający 50-lecie.

50lecie cechu Ruda Śląska / Fot. Magdalena FoltysPrzyłączamy się do słów ks. biskupa Gerarda Bernackiego i również życzymy kolejnych 50 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.