Facebook Google+ Twitter

51. KFF. Na otwarcie imprezy „Dzień z życia” i „Podrzutek” w 3D

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-23 13:37

Już dziś rozpoczyna się 51. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy przygotowali dla widzów niespodziankę. Przy okazji projekcji filmu „Dzień z życia” reż. Kevin Macdonald pokazana zostanie jeszcze jedna produkcja z pracowni Ridleya Scotta: „Podrzutek” - krótkometrażowy film kostiumowy w 3D.

Oficjalne logo 51. KFF / Fot. Materiały prasoweAkcja "Podrzutka" („The Foundling”) osadzona jest w latach 30. XX wieku, w wędrownym cyrku. Pewnego poranka na progu jednego z wozów członkowie trupy znajdują niezwykłe niemowlę. W filmie nie grają dialogi lecz obraz trójwymiarowy wraz ze ścieżką dźwiękową. Produkcja w reżyserii Barneya Cokelissa została zrealizowana w ramach współpracy Ridley Scott Associates z firmą Phillips. W ramach tego partnerstwa już pięciu reżyserów z firmy Scotta zrealizowało 5 filmów reklamowych w 5 różnych konwencjach. W efekcie kampania zdobyła wiele nagród na festiwalach reklamowych, m.in. Cannes Lion Grand Prix czy Gold Film Craft Lion za efekty specjalne. „Podrzutek” jest szóstym filmem z serii i pierwszym zrealizowanym w technologii 3D. Został nakręcony we współpracy z zespołem, który współtworzył trójwymiarowy przebój Jamesa Camerona – „Awatar”. Chyba nie potrzeba lepszej rekomendacji (poniżej zwiastun "Podrzutka")!


Tegoroczne otwarcie Festiwalu, to dobre wejście w drugie półwiecze istnienia imprezy. Sięgnęliśmy po 2 filmy wyprodukowane przez Ridleya Scotta, które doskonale obrazują kierunek zmian we współczesnym kinie. „Dzień z życia” jest filmem współtworzonym przez Internautów, odwraca tradycyjne role widza i reżysera oraz multiplikuje tego ostatniego. Natomiast „Podrzutek” wykorzystuje najnowocześniejszą technologię 3D, która rozwija się tak dynamicznie, zaczyna być dostępna także poza salami kinowymi – mówi Krzysztof Gierat, dyrektor Festiwalu

“Podrzutek” i „Dzień z życia” zostaną pokazane dzisiaj, 23 maja, o godz. 18.00 w kinie Kijów.Centrum w Krakowie podczas ceremonii otwarcia Festiwalu.

Oficjalna strona internetowa 51. KFF
DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.