Facebook Google+ Twitter

51. KFF. Plenerowe kino oraz spora dawka muzyki

Z każdym dniem zbliżamy się do kolejnej, już 51. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Nie lada atrakcją dla miłośników filmu będzie plenerowe kino pod Wawelem.

Oficjalne logo 51. KFF / Fot. Materiały prasoweWarto przypomnieć, że rozpoczynający się 23 maja br. 51. Krakowski Festiwal Filmowy to jedna z najstarszych imprez w Europie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas festiwalowego tygodnia fani kina będą mieli okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i całego świata. Głównym wydarzeniem imprezy będą trzy konkursy filmowe (Międzynarodowy Konkurs Filmów Dokumentalnych, Krótkometrażowych oraz Konkurs Polski). Ale festiwalowi towarzyszyć również będą inne, również godne uwagi wydarzenia. Nie lada atrakcją będą projekcje w kinie pod gołym niebem w pobliżu Wawelu. Specjalnie do tego celu zostanie przygotowana ulica Powiśle. Dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Krzysztof Gierat zapewnia każdego komfort i odpowiednią wygodę dla każdego widza, który pojawi się w plenerowym kinie.

Organizatorzy postanowili połączyć przyjemność oglądania w kinie pod gołym niebem z doborową muzyką. Dokładnie chodzi o cykl filmowy "Dźwięki muzyki". W jego ramach będzie można obejrzeć dokumenty przedstawiających biografie muzyków czy historie zespołów. Podróż do świata rockowego Londynu lat 70. i 80. ubiegłego wieku oraz początków kariery zespołu The Police ze Stingiem na czele obejrzymy w produkcji "Rockman z Korsyki" (będzie można obejrzeć w Kinie pod Wawelem - 24 maja, godz. 22 i w Kinie pod Baranami - 26 maja, godz, 22). W przedostatnim dniu festiwalu (28 maja) również przygotowywana jest gratka dla fanów muzyki i obrazów - noc wideoklipów. Podczas dwugodzinnego pokazu w Kinie Kijów zostanie zaprezentowanych wiele niekonwencjonalnych teledysków z kręgów muzyki alternatywnej. Autorem tegorocznego pokazu jest Jan Chołoniewski, który przygotował aż trzy klipy autorstwa hiszpańskiego trio Canada, które zyskało sławę dzięki wideoklipowi dla El Guincho.


Oficjalny plakat 51. KFF / Fot. Materiały prasoweOrganizatorzy 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego nie mogli również zapomnieć o najmłodszych widzach. Z myślą o nich przygotowano specjalną sekcję z produkcjami skierowanymi do dzieci. Poza filmami animowanymi z potrzebnym przesłaniem, wyświetlane będą polskie produkcje m.in. "Jutro Będzie Lepiej" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Opowieść o bezdomnych chłopcach będzie skierowana do gimnazjalistów oraz uczniów liceów. Oczywiście organizatorzy nie zapomnieli o rodzicach - będą oni mogli pojawić się wraz ze swoimi dziećmi na specjalnych pokazach.

Szczegółowy program festiwalu na stronie kff.com.pl. Dla spóźnialskich dostępne są również karnety w cenach 70 i 120 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.