Facebook Google+ Twitter

520 ton produktów trafi do potrzebujących

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 16:19

Co najmniej 520 ton produktów spożywczych trafi do potrzebujących dzięki tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności. Dyrektor Federacji Polskich Banków Żywności Małgorzata Lelonkiewicz podkreśla, że jeszcze nie wszystkie produkty zliczono - ostateczny wynik będzie znany jutro. Na razie wolontariusze sortują, ważą i liczą żywność zgromadzoną w magazynach.

Warszawski magazyn Banku Żywności jest zapełniony. Już wiadomo, że w stolicy zebrano 53 tony produktów spożywczych. Wolontariusze przygotowują je do przekazania organizacjom, które z kolei będą dzielić je między potrzebujących. Żywność trafi między innymi do podopiecznych "Daru Serca",. Pracownik tej organizacji Grzegorz Fiszer powiedział, że na wsparcie w postaci paczek żywnościowych czeka 1200 podopiecznych . Są wśród nich samotne matki, ubogie rodziny, bezrobotni i bezdomni.

W tym roku po raz pierwszy w Świątecznej Zbiórce Żywności uczestniczyły giełdy rolno-spożywcze. Zgromadzono tam wiele ton świeżych warzyw i owoców, które w najbliższych dniach trafią do stołówek oraz jadłodajni dla ubogich i bezdomnych.

W Zbiórce Żywności jeszcze można wziąć udział przez internet - wszelkie informacje na ten temat znajdziemy na stronie www.bankizywnosci.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.