Facebook Google+ Twitter

52. KFF nie tylko w kinach, ale i za darmo w Internecie!

Premierowym pokazem dokumentu "Marley" w poniedziałkowy wieczór, 28 maja, rozpocznie się 52. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. A dla tych, których zabraknie w grodzie Kraka podczas tego święta kina, organizatorzy przygotowali nie lada niespodziankę.

Logo 52. KFF / Fot. Materiały prasoweŁącznie podczas festiwalowego tygodnia w krakowskich kinach zostaną zaprezentowane 104 produkcje animowane, krótkometrażowe i dokumentalne. Ale ci, których zabraknie pod Wawelem nie powinni się smucić, ponieważ organizatorzy już 52. edycji KFF dali możliwość fanom kina obejrzenia festiwalowych filmów w domowym zaciszu. Już we wtorek, 29 maja na antenie TVP2 w cyklu "Świat bez fikcji" o godz. 22.35 pojawi się dokument w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz pt. "Wiera Gran". Opowiada on o losach warszawskiej śpiewaczki operowej, która przez swoje żydowskie korzenie trafiła do Getta, ale po zakończeniu wojny nie zaznała spokoju - przez lata była oskarżana o kolaborację z gestapo. Czy słusznie?

Kadr z filmu "Niezależna Republika Samosiuk" / Fot. Materiały prasoweJeszcze tego samego dnia o godz. 19.35 w telewizyjnej "Dwójce", odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Niezależna Republika Samosiuk" w reżyserii Adama Lewandowskiego, przedstawiający historię życia Zygmunta Samosiuka – operatora filmowego współpracującego z takimi twórcami jak Andrzej Wajda, Janusz Majewski czy Jerzy Kawalerowicz. Natomiast w dzień rozpoczęcia festiwalu, 28 maja, na antenie TVP Kultura wystartuje cykl filmów dokumentalnych, jednocześnie wyświetlanych w ramach KFF w kinach pod Wawelem. Wśród nich znajdzie się m.in. "Przeżyć Afganistan" (29.05, godz. 18.55) opowiadający o pięciu polskich żołnierzach stacjonujących w bazie Ghazni czy włoski "Harleyem do nieba" (28.05, godz. 18.50), który pokazuje przewrotną drogę do nawrócenia na przykładzie Paulee Currana - niegdyś kryminalisty na motocyklu, a dziś pastora.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.