Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18779 miejsce

"52 kolory życia. Tom I" Magdaleny Kozioł

Co wspólnego mają ze sobą Sally, Tomek, Aneta i Jacek? Tego dowiecie się po przeczytaniu powieści "52 kolory życia".

okładka / Fot. Pociąg do naturyMotywem przewodnim książki jest miłość. Piękna Sally i Tomek są szczęśliwą parą. Z okazji kolejnej rocznicy ich związku, Tomek prosi Sally o rękę. Narzeczeni planują wspólną przyszłość, ponieważ nie potrafią bez siebie żyć.

Równolegle autorka przedstawia nam postać Jacka i Anety, małżeństwa z kilkuletnim stażem. Owocem ich miłości jest kilkuletni Staś. Małżonków dopada rutyna i zaczynają się od siebie oddalać. W dużej mierze ma na to wpływ praca Jacka. Aneta tęskni za mężem i zastanawia się za każdym razem, czy jej ukochany wróci cały i zdrowy po wypełnieniu służbowych obowiązków.

Okazuje się, że życie bywa nieprzewidywalne. Przewrotny los, a może przeznaczenie, chce, żeby Sally i Jacek spotkali się na wspólnej drodze. Okoliczności przypadkowego spotkania do przyjemnych jednak nie należą... Co przyniesie skrzyżowanie się tych dwóch historii?

Autorka poprzez barwne opisy świata otaczającego bohaterów pobudza wyobraźnię czytelnika. Ukazuje, że życie wcale nie musi być tylko szare. Każdemu zdarzeniu, temu, co przyniesie nowy dzień, można nadać odpowiedni kolor.

Podczas czytania powieści Magdaleny Kozioł przypomniał mi się fragment "Pieśni IX" Jana Kochanowskiego – Nie porzucaj nadzieję, / jakoć się kolwiek dzieje. Podobnie jest z bohaterami, którzy udowadniają, że nigdy nie należy porzucać nadziei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.