Facebook Google+ Twitter

52. Krakowski Festiwal Filmowy. 10 filmów, które musisz zobaczyć

Już w poniedziałek, 28 maja rozpoczyna się 52. edycja jednego z najstarszych tego typu wydarzeń w Europie - Krakowski Festiwal Filmowy. Spośród ponad setki wyselekcjonowanych do pokazów produkcji, warto bliżej przyjrzeć się dziesięciu z nich.


Dziewczyna z papugą (Reż. Jerzy Śladkowski, 50 min, Szwecja 2012)
Dla psychologów nie jest tajemnicą, że życie na krawędzi i podejmowanie nieprzemyślanych decyzji ma zawsze swoje fundamenty. Nie inaczej jest w przypadku Elle, dziewiętnastoletniej mieszkanki szwedzkiego miasta. Tatuaże, przekuwanie ciała, seks bez zobowiązań czy suto zakrapiane imprezy - tak w skrócie wygląda jej codzienność. Wraz z upływem kolejnych minut dokumentu, dowiadujemy się o postawie matki Elle, która dała jej całkowitą swobodę zapominając o uczuciach do córki. Między innymi przez to, najlepszym przyjacielem nastolatki jest biała papuga.

Shoot The Moon (Reż. Alexander Gaeta, 27 min, USA 2011)
Przedmieścia amerykańskich miast i miasteczek są częstym tematem dla filmowców zza oceanu. Nie inaczej jest w tym przypadku - Marcy Myers widzi w udziale w telewizyjnym teleturnieju lekarstwo na wszystkie swoje problemy. A tych kobieta ma cały wachlarz, począwszy od niepoukładanych relacji z córką po kłopoty finansowe. W swoich planach, zamierza postawić całe swoje życie na jedną kartę. Ale czy to będzie słuszna decyzja?
Kadr z filmu "18 kg" / Fot. Materiały prasowe Kadr z animacji "Drwal" / Fot. Materiały prasowe Kadr z filmu "Pod napięciem" / Fot. Materiały prasowe Kadr z filmu "Amator" / Fot. Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jestem co dziennie na seansach, ale komentarz pozostawię sobie. Oczywiście na stronie 17 katalogu osób akredytowanych na Festiwalu jest nazwisko kolegi. Program jest tak bogaty , że trudno wszystkie filmy oglądać.
Na Festiwalu Filmu krótkiego uczestniczę od 30 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drwal
  • Drwal
  • 25.05.2012 12:43

Mój chyba tak bo takiego opisu "Drwala" jeszcze nie czytałem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 25.05.2012 12:22

Czy autor widział te filmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.