Facebook Google+ Twitter

52. Krakowski Festiwal Filmowy. 10 filmów, które musisz zobaczyć

Już w poniedziałek, 28 maja rozpoczyna się 52. edycja jednego z najstarszych tego typu wydarzeń w Europie - Krakowski Festiwal Filmowy. Spośród ponad setki wyselekcjonowanych do pokazów produkcji, warto bliżej przyjrzeć się dziesięciu z nich.


Żywe trupy (Reż. Hugo Lilja, 28 min, Szwecja 2010)
Zombie lub jak kto woli "żywe trupy" również są inspiracją nie tylko dla niskobudżetowych filmów klasy B. Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy krótki-metraż tytuł, przenosi nas w ponurą rzeczywistość kilkadziesiąt lat po ataku zombie. Z czasem ludzi, którzy pozostali przy życiu zaczęli udomowiać żywe trupy i wykorzystywać jako tanią siłę roboczą. Produkcja skupia się na parze bohaterów Katrin i Mark, którzy muszą łączyć swoją codzienną pracę z życiem pod jednym dachem z zombie.

Kadr z filmu "Amator" / Fot. Materiały prasoweAmator (Reż. Volha Dashuk, 26 min, Białoruś 2012)
Może nazwisko Anatol Schneidera, mieszkańca białoruskiej wsi nie jest znane w środowisko filmowym ale to najstarszy reżyser-amator u naszych wschodnich sąsiadów. Jako temat do swoich produkcji wybiera głównie życie codzienne okolicznych miejscowości, rejestrując ważne dla ich mieszkańców wydarzenia. Choć nie zawsze w swojej pasji spotyka się ze zrozumieniem, dzięki swojej wytrwałości z pozoru nie ważne zdarzenia nabierają historycznego zdarzenia. Dokument będzie miał podczas krakowskiego festiwalu swoją światową premierę.

Oficjalna strona Krakowskiego Festiwalu Filmowego


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jestem co dziennie na seansach, ale komentarz pozostawię sobie. Oczywiście na stronie 17 katalogu osób akredytowanych na Festiwalu jest nazwisko kolegi. Program jest tak bogaty , że trudno wszystkie filmy oglądać.
Na Festiwalu Filmu krótkiego uczestniczę od 30 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drwal
  • Drwal
  • 25.05.2012 12:43

Mój chyba tak bo takiego opisu "Drwala" jeszcze nie czytałem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 25.05.2012 12:22

Czy autor widział te filmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.