Facebook Google+ Twitter

52. Krakowski Festiwal Filmowy. 10 filmów, które musisz zobaczyć

Już w poniedziałek, 28 maja rozpoczyna się 52. edycja jednego z najstarszych tego typu wydarzeń w Europie - Krakowski Festiwal Filmowy. Spośród ponad setki wyselekcjonowanych do pokazów produkcji, warto bliżej przyjrzeć się dziesięciu z nich.

Kadr z filmu "18 kg" / Fot. Materiały prasowe18 kg (Reż. Kacper Czubak, 24 min, Polska 2011)
Francis, młody chłopak zarażony wirusem HIV swoją codzienność spędza w domu dziecka Kasisi. W oddalonym o 40 km od stolicy Zambii, ośrodku prowadzonym przez polskie misjonarki on i jego rówieśnicy znajdują niezbędną opiekę. Trafiają tu dzieci, których nikt nie chce i nie przejmuje się ich losem. Zaangażowanie sióstr niestety nie zawsze przynosi ukojenie w bólu - cierpienie jest nieodłączną częścią życia wielu młodych Zambijczyków. Czy ludzie życie jest warte tyle, ile tytułowe "18 kg"?

Radioman(Reż. Mary Kerr, 70 min, Wielka Brytania 2012)
Każdy z nas może powiedzieć kilka zdań o Nowym Jorku. Ale o stolicy zachodniego świata zdecydowanie najwięcej może nam opowiedzieć, brodaty mężczyzna z charakterystycznym radiem zawieszonym na szyi. Tytułowy "Radioman" jest niezastąpionym przewodnikiem dla licznych ekip filmowych, kręcących swoje produkcje nad rzeką Hudson. Wśród jego znajomych znajdują się największe gwiazdy Hollywood, zarówno reżyserzy jak i aktorzy z pierwszych stron gazet. Jest również dla wielu amerykanów mostem pomiędzy osobami z nizin społecznych a najbogatszymi.
Kadr z animacji "Drwal" / Fot. Materiały prasowe Kadr z filmu "Pod napięciem" / Fot. Materiały prasowe Kadr z filmu "Amator" / Fot. Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jestem co dziennie na seansach, ale komentarz pozostawię sobie. Oczywiście na stronie 17 katalogu osób akredytowanych na Festiwalu jest nazwisko kolegi. Program jest tak bogaty , że trudno wszystkie filmy oglądać.
Na Festiwalu Filmu krótkiego uczestniczę od 30 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drwal
  • Drwal
  • 25.05.2012 12:43

Mój chyba tak bo takiego opisu "Drwala" jeszcze nie czytałem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 25.05.2012 12:22

Czy autor widział te filmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.