Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11514 miejsce

"52 książki" czyli nowa inicjatywa czytelnicza. Podejmiesz wyzwanie?

54 proc. Polaków nie przeczytało w roku 2010 ani jednej książki. A Ty? Jeśli Twoje noworoczne postanowienie spaliło na panewce, podejmij kolejne - na czytanie nigdy nie jest za późno!

Inicjatywa "52 książki / Fot. www.52ksiazki.plBadania OBOP i Biblioteki Narodowej z 2010 roku potwierdzają: 54 proc. Polaków nie czyta wcale, a co zaskakujące, aż 20 proc. osób z wyższym wykształceniem także uznaje, że etap czytania już zakończyło i tak... wegetują.

To, jak Polacy wypadają w tej sferze na polu ogólnoeuropejskim, należałoby pominąć milczeniem. Trend światowy i europejski powoduje, że Polska znów jest wyspą... a właściwie raczej głęboką depresją świata czytelniczego. Przykładowe dane wskazują, że w Czechach co najmniej jedną książkę rocznie czyta 83 proc. społeczeństwa, a we Francji 69 proc. Świat czyta coraz więcej, a my...?

Statystyki czytelnictwa w Polsce są zatrważające - ilustruje to wspaniale artykuł na stronie 52ksiazki.pl - będącej jednocześnie centrum informacji i inspiracji dla osób, które postanowiły wziąć udział w tytułowej akcji.

Inicjatywa "52 książki" polega na przeczytaniu w ciągu roku kalendarzowego minimum 52 książek o dowolnej objętości i tematyce. Proste, prawda? Średnio jedna książka tygodniowo, to dla wielu Autorów i Czytelników W24 kropla w morzu tekstów, jakie na co dzień czytają.

Jeśli czytasz wolno, lub z różnych powodów mniej - możesz postawić sobie inny cel - 26 książek lub co najmniej godzinę lektury dziennie. Inicjatywa ma Cię zmobilizować do czytania, które powinno być dla Ciebie przede wszystkim przyjemnością!

Jeśli więc Twoje noworoczne postanowienie legło w gruzach - nic straconego! Możesz zacząć dziś, jutro, czy za miesiąc. Wiesz już która książka będzie pierwszą na liście?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:) niestety, jak widać, dla wielu jest to nieosiągalna bariera. w statystykach pokazanych na stronie "52 książki" pokazano, że polskie "mole książkowe" zaczynają się już od 12 książek / rok

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako 35 -latek na rencie socjalnej umilam sobie czas , czytając książki . Nie liczę ile czytam w ciągu roku .Przeczytanie dla mnie ponad 30 książek ,między 1 stycznia , a 31 grudnia to bułka z masłem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.