Facebook Google+ Twitter

52. kurs językowy centrum Polonicum zakończył się w rytmie poloneza

Organizowany na Uniwersytecie Warszawskim, nieprzerwanie od ponad 50 lat, wakacyjny kurs języka polskiego, z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem nie tylko osób młodych, ale także ludzi dojrzałych. Dzisiaj 225 zagranicznych studentów ukończyło 52. edycję kursu.

Studenci z całego świata uczyli się nie tylko języka polskiego. Mogli też brać udział w warsztatach literackich, tekstowych i teatralnych. W przyszłości planowane jest wprowadzenie warsztatów kulinarnych. W programie kursu są też przewidziane projekcje polskich produkcji filmowych, koncerty fortepianowe Chopina w Łazienkach oraz wycieczki krajoznawcze. W tym roku uczestnicy Polonicum odwiedzili m.in. Kazimierz Dolny i Jachrankę. W ostatnim tygodniu kursu, studenci uczyli się tańczyć poloneza pod okiem choreografa Piotra Skawskiego z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Polonez został odtańczony na terenie Campusu Głównego UW, przed Pałacem Kazimierzowskim, o godzinie 10.

Za cztery tygodnie wspólnej pracy dziękował uczestnikom wicedyrektor Polonicum, mgr Mirosław Jelonkiewicz. Podkreślał także osiągnięcia tegorocznych kursantów, np. Jana Gibdowa zajęła trzecie miejsce w Międzynarodowym Dyktandzie Ortograficznym z języka polskiego.

Kurs został pozytywnie oceniony nie tylko przez organizatorów. Większość uczestników (około 200 osób), wypełniła ankiety podsumowujące kurs. 85 procent ankietowanych oceniło go na piątkę. - Daje nam to motywację do kontynuowania kursu i doskonalenia go - mówił mgr Jelonkiewicz.

- Było super! Wrócimy tu za rok - podsumowały wakacyjny kurs dwie uczestniczki z Anglii. Tych którzy wrócą do Polski w przyszłym roku będzie zapewne więcej. Rekordzistą jest Harald Westby z Norwegii, który na kurs sierpniowy w Polonicum przyjeżdża od 25 lat. Po oficjalnym odtańczeniu poloneza i rozdaniu świadectw, kursanci i pracownicy Polonicum odśpiewali "Odę do radości" - hymn wszystkich Europejczyków.

- Drzwi do Polonicum są dla was zawsze otwarte. Zapraszamy w przyszłości. 52. kurs Polonicum przechodzi do historii - powiedział na zakończenie mgr Jelonkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nie usuwamy plików, więc wideo będzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny artykul ! Czy ktos moglby mi powiedziec czy wideo zawsze bedzie albo czy mozna zrobic kopie bo tam bylam i widzialam sie ! dziekuje za artykul i za odpowiedz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Karolino, Polonicum nie jest instytutem od 2 lat. Pełna nazwa to Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców "Polonicum". ps. Artykuł podoba sie nam :)

Pozdrawiam

Łukasz Rongers

Centrum Polonicum

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny materiał :) A taniec rzeczywiście.. całkiem zgrabny ;) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

całkiem zgrabnie im to wyszło :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ super! Patrząc na ten polonez przypomniała mi się studniówka... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.