Facebook Google+ Twitter

52. turniej Delta Cup dla rocznika 2000

W sobotę 05.02.2011 w Warszawie rozegrany został piłkarski turniej z serii Delta Cup, tym razem dla rocznika 2000.

52. turniej Delta Cup / Fot. K. TrzeciakowskiW sobotę 05.02.2011 został rozegrany 52. turniej Delta Cup. W tym dniu rywalizowały drużyny złożone z chłopców urodzonych w 2000 roku. Zawody rozgrywane były w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 85 przy ulicy Narbutta w Warszawie. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po dwie drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a dalsza gra była rozgrywana w klasycznym systemie pucharowym.

Do półfinałów awansowały drużyny: K.S. Delta Warszawa I, K.S. Delta Warszawa II, Wisła Płock i Białe Orły Warszawa. W pierwszym meczu zmierzył się zespół Białych Orłów oraz Delta I. Gospodarze turnieju przegrali z Białymi Orłami 2:0 po bardzo zaciętym widowisku. Drugi półfinał zakończył się wygraną 3:0 dla Wisły Płock. Chłopcy z zespołu K.S. Delta Warszawa II do samego końca meczu starali się odmienić losy spotkania, jednak to nie był ich dzień i Wisła awansowała do finału.52. turniej Delta Cup / Fot. K. Trzeciakowski

W meczu o trzecie miejsce w turnieju spotkały się dwie drużyny organizatora rozgrywek. Widać, że chłopcy w obu zespołach są na podobnym poziomie rozwoju piłkarskiego, ponieważ po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W rzutach karnych wygrał zespół K.S. Delta Warszawa I 1:0.

W finale wystąpiła drużyna Białych Orłów Warszawa oraz Wisły Płock. W tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem była ekipa z Płocka, która rozgromiła rywala 5:0.

Mimo młodego wieku zawodników, wszystkie mecze były rozgrywane na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało pięknych bramek, składnych akcji, ale także zdecydowanych starć. Wszystko jednak było zgodnie z przepisami i duchem gry Fair Play.

Oprócz wspaniałego widowiska na boisku, byliśmy świadkami świetnej atmosfery na trybunach. Rodzice oraz inni widzowie wiele razy zgotowali gorący doping swoim ulubionym drużynom. Również można było dosłyszeć doping dobiegający z ust samych chłopców, którzy na boisku rywalizowali o jak najlepsze miejsce w tabeli, a poza nim potrafili w pozytywny sposób wspierać swojego niedawnego boiskowego przeciwnika.

Klasyfikacja turnieju:
1. Wisła Płock52. turniej Delta Cup / Fot. K. Trzeciakowski
2. Białe Orły Warszawa
3. K.S. Delta W-wa I
4. K.S. Delta W-wa II
5. Semp Ursynów II
6. UKS Ząbkovia Ząbki
7. SMP UKS Bródno
8. UKS Energetyk Kozienice
9. Legion Warszawa
10. Perła Złotokłos
11. Semp Ursynów I
12. Huragan Wołomin

Klasyfikacje indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Mikołaj Madej (Białe Orly Warszawa)
Król strzelców: Adrian Szczutowski (Wisła Płock)
Najlepszy bramkarz: Antoni Wcisłek (K.S. Delta Warszawa I)

Więcej informacji o turnieju na stronie internetowej klubu sportowego Delta Warszawa: www.delta.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.