Facebook Google+ Twitter

53. Krakowski Festiwal Filmowy

Co prawda, 53. Krakowski Festiwal Filmowy odbędziesię dopiero pod koniec maja 2013 roku, ale już organizatorzy systematycznie wysyłają informacje do producentów i realizatorów filmowych w Polsce i na świecie.

Szyld 53 Festiwalu Filmowego w Krakowie / Fot. scanOd 2003 roku organizatorem tej 53. letniej imprezy filmów krótkiego metrażu i dokumentu jest Krakowska Fundacja Filmowa, którą zarządza dyrektor Krzysztof Gierat. Mało kto wie, że organizator jest też dystrybutorem filmów.

Impreza pierwszy raz odbyła się w 1961 roku jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych. W 1964 roku przemianowany został na MiędzynarodowySmok Nagroda Festiwalu Filmowego / Fot. Fot.Henryk CzechowskiKrzysztof Gierat dyrektor Krakowskiej Fundacji Filmowej i 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego / Fot. Fot.Henryk CzechowskiFestiwal Filmów Krótkometrażowych.

Święto filmowe odbędzie się tradycyjnie na przełomie maja i czerwca 2013 roku. Już wielu twórców ostrzy sobie zęby na nagrodę główną w postaci Smoka Smoków.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.