Facebook Google+ Twitter

"53 lata zatrzymane w kadrze" - wernisaż w Szkole Policji

Z okazji 53. rocznicy powołania Szkoły Policji w Pile, w jej murach otwarto nową wystawę zatytułowaną "53 lata zatrzymane w kadrze".

Z kart historii. / Fot. FotoWłoChGoście zaproszeni na otwarcie wystawy, na pierwszym planie Komendant Szkoły insp. Andrzej Gajewski, Jego Zastępca insp. Witold St. Majchrowicz , oraz pilscy artyści: Edward Ryłko, Maria Dobrzyńska, Waclaw Kubski, Edward Kreft i autorka artykułu. / Fot. FotoWłoCHW Szkole Policji w Pile, otwarto nową wystawę zatytułowaną „53 lata zatrzymane w kadrze”. Zostały na niej zaprezentowane różnego rodzaju fotografie obejmujące swoim zasięgiem ponad pół wieku istnienia pilskiej Szkoły Policji. Jest to też pół wieku historii i wspomnień związanych z mundurem jak i zyciem codziennym i "od święta" słuchaczy, kadry szkoły jak i miasta.

Fotografie ukazują dzieje ponad 78-letniego budynku, w którym dziś mieści się Szkoła. Można również zobaczyć jak pracowano przy jego odgruzowywaniu, po zniszczeniach wywołanych wojną, jak wyglądały pierwsze zajęcia w salach wykładowych. Przedstawiono również migawki z zakończenia kursu, karty z historii Szkoły, zdjęcia z odwiedzin ważnych osób, uroczystości, jubileuszy i z życia kulturalno-oświatowego ówczesnych pracowników, kadry i "kursantów". Starsze fotografie przeplatane są zdjęciami współczesnymi, słuchaczy, wykładowców, zajęć dydaktycznych, zawodów sportowych i sposobów spędzania wolnego czasu. Po prostu czar wspomnień na przywitanie jesieni, naprawdę warto zobaczyć. Wystawa będzie czynna do 2 października - Galeria Sztuki AKWARIUM, Szkola Policji w Pile, Plac Staszica 7. Tel. 067 352 21 66. Tzw. życie kulturalno - oświatowe Szkoły. / Fot. FotoWłoChZabytkowy budynek Szkoły Policji w Pile.  / Fot. FotoWłoCh

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.