Facebook Google+ Twitter

55. Krakowski Festiwal Filmowy

W dniach od 31 maja do 7 czerwca w Krakowie będzie się odbywał już po raz 55 Krakowski Festiwal Filmowy. Impreza posiada akredytację FIAPF - Międzynarodowej Federacji Producentów Filmowych.

Logo festiwalu / Fot. Plakat Głównymi partnerami są między innymi: Krakowska Fundacja Filmowa, Apollo Film w Krakowie, Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Finansowo wspierają: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i inni.

Krakowski Festiwal Filmowy realizuje swoje zadanie od 1961 roku prezentując najciekawszych filmów jak też ich twórców z Polski i z zagranicy. Pierwsza nazwa Imprezy nosiła tytuł Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych i prezentował dokonania polskiej kinematografii.

Cytuje fragment z historii imprezy:

... Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne.

Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność. ...

55. Krakowski Festiwal Filmowy będzie jedną z największych wydarzeń kulturalnych nie tylko w Królewskim Mieście Krakowie. Od wielu lat Dyrektorem tej imprezy jest Pan Krzysztof Gierat.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.