Facebook Google+ Twitter

55-lecie Piwnicy pod Baranami. Impreza w Białołęckim Ośrodku Kultury

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-09-08 07:29

Piwnica pod Baranami po raz kolejny wystąpiła na warszawskiej Białołęce. Tym razem świętowano 55-lecie działalności zespołu.Językowe łamańce stały się inspiracją i kanwą do napisania śmiesznych strof piosenki, którą próbowali podejmować bardziej muzykalni widzowie na Sali Białołęckiego Ośrodka Kultury wraz z wykonującym utwór Piotrem "Kubą" Kubowiczem.55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat. BOK

Widzowie obserwowali również z zachwytem występy klowna parodiującego przemówienia polityków i prowadzącego błyskotliwy monolog jednocześnie z ekwilibrystyczną żonglerką. A później na scenę wszedł Alosza Awdiejew i przeplatając swoje pieśni anegdotami, zaprezentował polsko-rosyjski repertuar słowno-muzyczny.

Jak dało się zauważyć podczas koncertu, każdy z zespołu jest cenionym członkiem, poczynając od instrumentalistów występujących na drugim planie, po osobę ustawiającą statywy mikrofonowe i oświetlenie. Ich sylwetki, równie delikatnie i dowcipnie, przybliżał śpiewający konferansjer, Leszek Wójtowicz.

55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. BOKPo zakończeniu koncertu Pani Anna Barańska–Wróblewska, jako nowy dyrektor BOK, uhonorowała zespół artystów z Krakowa, pamiątkowym dyplomem. Odebrał go menedżer Piwnicy pod Baranami Bogdan Micek.

Z biegiem czasu podstawowy skład Piwnicy pod Baranami ulegał zmianom. Widzowie, którzy zdecydowali się przyjść na koncert do Białołęckiego Ośrodka Kultury śmiali się, a podczas śpiewanych hymnów zdarzało się niektórym nawet uronić łzę. Jestem pewna, że kto raz usłyszał artystów Piwnicy będzie do nich wracał.

"Kolędy dla miasta i świata" w wykonaniu aktorów Piwnicy
55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat.BOK 55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat. BOK 55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat. BOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

12 września o godz. 19.00 będzie można obejrzeć KONCERT DLA PIOTRA S. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Yaberwocky
  • Yaberwocky
  • 08.09.2011 14:07

To i ja bym poparł wszędobylską Panią Ewę... Gdyby tylko startowała w wyborach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dziennikarka
  • Dziennikarka
  • 08.09.2011 12:15

To Pani Ewa nie pracuje razem z naszymi moderatorami?... Myślałam, że to już dawno jej zaproponowano, a ona wspaniałomyślnie zgodziła się przyjść do srebrzystego gmachu "Saturn" ku obopólnej korzyści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Powsinoga
  • Powsinoga
  • 08.09.2011 10:39

Pani Ewa jest wszędzie, gdzie się dzieje coś ciekawego. Dla Wiadomości to prawdziwy skarb, taki wszędobylski dziennikarz... czy dziennikarka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym być ta też imprezie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.