Facebook Google+ Twitter

55-lecie Piwnicy pod Baranami. Impreza w Białołęckim Ośrodku Kultury

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-09-08 07:29

Piwnica pod Baranami po raz kolejny wystąpiła na warszawskiej Białołęce. Tym razem świętowano 55-lecie działalności zespołu.

55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat.BOKKrakowska Piwnica pod Baranami zawitała po raz kolejny na warszawską Białołękę. Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej im. Tomasza Służewskiego usłyszała od Leszka Wójtowicza, że artyści lubią tu bywać i specjalnie zaplanowali swój ostatni jubileuszowy spektakl właśnie w tym miejscu. Prowadzący koncert wspomniał również zmarłego dyrektora BOK, którego nazwał prawdziwym przyjacielem Piwnicy.

Podczas wykonywania poezji śpiewanej i autorskich utworów młodych wykonawców oraz weteranów pamiętających początki działalności krakowskiej grupy, na sali panowała magiczna atmosfera. Występ każdego artysty nagradzany był ogromnymi brawami.55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat. BOK

Poetycki nastrój zadumy wniosła do spektaklu płeć piękna piwnicznego zespołu krakowskiej cyganerii artystycznej. Beata Czernecka głęboko wczuła się w oryginalne słowa utworu "Sznur pereł", który wykonała w dwóch językach: jidysz i polskim. Dzięki temu można było wsłuchać się w ten piękny utwór całkowicie zanurzając się w urokliwy świat żydowskiej kultury sprzed kilkudziesięciu lat. Dzielnie dorównywały jej także w swoich osobistych interpretacjach piosenek: Tamara Kalinowska, Dorota Ślęzak, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Aneta Talkowska i inne artystki Piwnicy.

55-lecie Piwnicy pod Baranami / Fot. mat. BOKPodobnie było, gdy na scenę wszedł Mieczysław Święcicki i zaśpiewał jeden z romansów Wertyńskiego i dowcipną piosenkę mężczyzny pragnącego mieć własny ogon. Autentyczny humor sytuacyjny z udziałem publiczności zaprezentował w brawurowym monologu o felczerowaniu wiecznie młody Tadeusz Kwinta.

Piwnica pod Baranami bawiła się z nami

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

12 września o godz. 19.00 będzie można obejrzeć KONCERT DLA PIOTRA S. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Yaberwocky
  • Yaberwocky
  • 08.09.2011 14:07

To i ja bym poparł wszędobylską Panią Ewę... Gdyby tylko startowała w wyborach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dziennikarka
  • Dziennikarka
  • 08.09.2011 12:15

To Pani Ewa nie pracuje razem z naszymi moderatorami?... Myślałam, że to już dawno jej zaproponowano, a ona wspaniałomyślnie zgodziła się przyjść do srebrzystego gmachu "Saturn" ku obopólnej korzyści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Powsinoga
  • Powsinoga
  • 08.09.2011 10:39

Pani Ewa jest wszędzie, gdzie się dzieje coś ciekawego. Dla Wiadomości to prawdziwy skarb, taki wszędobylski dziennikarz... czy dziennikarka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym być ta też imprezie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.