Facebook Google+ Twitter

56. OKFA w czerwcu w Koninie

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby, największa impreza tego typu w Polsce, odbędzie się w dniach 17-20 czerwca w Koninie. Do konkursu zgłoszono do tej pory 140 filmów.

31 maja w Koninie Komisja Kwalifikacyjna, po obejrzeniu wszystkich filmów, podejmie decyzję o dopuszczeniu najlepszych dzieł do konkursu. - Od wielu lat jestem członkiem komisji kwalifikacyjnej albo Jury. Jest to sztandarowy festiwal Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Historia tego festiwalu jest niezwykle bogata. Łatwo policzyć ile dzieł filmowych zaprezentowano w ciągu ostatnich 56 festiwali. W dawnych latach laureatami tego właśnie konkursu byli tacy twórcy, jak Krzysztof Zanussi, Maciej Dejczer, Jarosław Żamojda czy Marcin Ziębiński - mówi Witold Kon, przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, współorganizatora festiwalu.

- Z tego widać, że festiwal jest jedną z najważniejszych szans dla młodych twórców na zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności filmowych. Otrzymanie nagrody w tym konkursie cieszą się niezwykłym prestiżem.

Wstęp na wszystkie pokazy festiwalowe jest wolny. Trzeba tylko się zgłosić do biura organizacyjnego.

Strona Festiwalu
Strona Federacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.