Facebook Google+ Twitter

57 ofiar powodzi w Chinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-16 07:38

W powodziach na południu Chin zginęło już 57 osób. Chińscy synoptycy ostrzegają, że ulewne deszcze stwarzają poważne zagrożenie powodziowe na Rzece Żółtej. Z terenów zagrożonych zalaniem ewakuowano już ponad 1,2 miliona osób.

Na południu Chin od kilku dni szaleją nadzwyczaj silne o tej porze roku ulewne burze, które w wielu miejscach doprowadziły do wylania rzek i zbiorników wodnych. Chińskie Biuro Meteorologiczne ostrzegło, że zagrożenie powodziowe istnieje na drugiej pod względem długości po Jangcy, Rzece Żółtej. Szczególnie uciążliwe opady deszczu dotknęły położoną na południu Chin prowincję Guangdong. W powodziach i lawinach błotnych w niedzielę zginęło tam 20 osób, a 8 uznaje się za zaginione.

Ulewne deszcze spowodowały opóźnienia w ruchu lotniczym na południu kraju. Zamkniętych zostało także wiele dróg. Chińskie media zwracają uwagę, że tę samą część Chin niespełna pół roku temu nawiedziła zima stulecia, a na południowym-zachodzie kraju nadal trwa usuwanie skutków katastrofalnego trzęsienia ziemi, w którym zginęło ponad 69 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.