Facebook Google+ Twitter

5 czerwca - Dzień Szkoły bez Przemocy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 12:45

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że z przemocą w szkole należy walczyć z całą surowością. Prezydent objął Honorowym Patronatem Dzień Szkoły bez Przemocy i wziął udział w festynie zorganizowanym z tej okazji na warszawskim podzamczu.

Lech Kaczyński powiedział, że osoby, które znęcają się nad innymi, nie zasługują na to, aby je łagodnie traktować. Prezydent dodał, że źródła agresji w szkole są różne i można je zwalczać nie tylko karami.

Lech Kaczyński przypomniał, że jako prezydent Warszawy próbował doprowadzić do odseparowania uczniów nadmiernie agresywnych od innych. Okazało się to jednak prawnie niemożliwe. Prezydent zapowiedział, że wróci do tego pomysłu. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, racja ofiary musi być zawsze na pierwszym miejscu, niezależnie od okoliczności. Dopiero gdy państwo zajmie się zapewnieniem interesów ofiary, powinno zająć się sprawcą.

"Dzień Szkoły bez przemocy" stał się wielkim wydarzeniem w całej Polsce. W scenariuszach przygotowanych na "Dzień Szkoły bez przemocy" znalazło się bardzo wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów - między innymi: koncerty zespołów szkolnych, występy teatralne, konkursy recytatorskie, konkursy plastyczne na najlepsze przedstawienie idei "Szkoły bez przemocy", dni sportu, dyskusje i debaty z zaproszonymi gośćmi na temat bezpieczeństwa w szkole, a także konkursy na najgrzeczniejszego ucznia oraz konkursy savoir vivre.

Listę szkół i zgłoszone przez nie pomysły prezentuje mapa aktywnych, dzięki której pozostałe szkoły mogły przyłączyć się do organizowania "Dnia Szkoły bez przemocy". O 12.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice wypuścili w niebo czerwone balony.

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" zainicjowały dwie Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy TP. Celem programu jest wzbudzanie świadomości problemu przemocy w szkołach, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.